Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2013. ODPOWIEDZI i PYTANIA na gk24.pl

Dodano: 9 stycznia 2013, 13:48

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2013. Uczniowie klas szóstych będą go pisać już od czwartku. Przygotowaliśmy pytania oraz odpowiedzi z zeszłorocznego sprawdzianu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i życzymy powodzenia, choć sprawdzian jest tylko próbą przed właściwym testem.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2013. Zapoznaj się z pytaniami i odpowiedziami sprzed roku

Przypomnijmy, że właściwy sprawdzian szóstoklasisty, uczniowie w 2013 roku będą pisać 4 kwietnia. Natomiast, w styczniu odbywają się próbne sprawdziany, w których uczniowie mogą sprawdzić się w bojowych warunkach przed przystąpieniem do rozwiązania swojego pierwszego dużego testu w życiu. To także okazja, żeby poćwiczyć przed właściwym egzaminem oraz sprawdzić, czy mamy wystarczającą wiedzę i umiejętności, aby rozwiązać sprawdzian bez problemów.

Już teraz zapowiadamy, że, gdy tylko będzie to możliwe, portal gk24.pl opublikuje arkusz pytań wraz z odpowiedziami na nie zarówno z próbnego, jak i z właściwego sprawdzianu szóstoklasisty.

A tak wyglądał próbny sprawdzian szóstoklasisty w 2012 roku:
Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012. ARKUSZ PYTAŃ
Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012. ODPOWIEDZI

Przez tydzień online bezpłatne próbne egzaminy i testy dla uczniów

Od poniedziałku przez tydzień szóstoklasiści, gimnazjaliści oraz maturzyści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bezpłatnych testach online na stronie www.egzamer.pl Jak zapewniają twórcy strony, testy są zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Stronę Egzamer przygotowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP).

Dostępnych jest na niej siedem rodzajów próbnych testów online: sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny w czterech blokach (język polski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz przedmioty przyrodnicze), a także egzamin maturalny, na który składają się testy z języka polskiego oraz z matematyki na poziomie podstawowym. W czasie tygodnia (między 7 a 13 stycznia) uczeń może przystąpić do rozwiązywania próbnego testu w dowolnym, wygodnym dla niego momencie.

Jak poinformowała PAP Gabriela Mojkowska z agencji Point of View reprezentującej WSiP, zadania oceniać będzie specjalnie przygotowany na potrzeby Egzamera system komputerowy. Zaznaczyła, że zarówno wszystkie zadania, jak i kryteria oceny zostały opracowane przez ekspertów Ośrodka Diagnostyki Edukacyjnej WSiP w taki sposób, by sprawdzały te same kompetencje, jakie sprawdzają testy rzeczywiste oraz by były zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Wszyscy przystępujący do próbnych egzaminów po zakończeniu testu otrzymają wynik punktowy, natomiast po sprawdzeniu wszystkich testów, czyli około 15 stycznia, drogą mailową otrzymają wynik centylowy, czyli informację o wyniku na tle rówieśników w całej Polsce.

Dla uczniów i rodziców zainteresowanych szczegółowymi odpowiedziami oraz zaleceniami dydaktycznymi dla konkretnego ucznia przewidziany jest odpłatny raport rozszerzony, w którym otrzymają m.in. tzw. mapę osiągnięć, to jest wyniki wraz z prawidłowymi odpowiedziami z każdego testu dla każdego przedmiotu. Ponadto będą w nim zawarte informacje, np. o tym, nad czym dany uczeń powinien jeszcze popracować oraz zestaw dodatkowych ćwiczeń, z zakresu konkretnych obszarów wymagających powtórzenia.

W roku szkolnym 2012/2013 prawdziwy sprawdzian dla szóstoklasistów przeprowadzany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się 4 kwietnia, egzamin gimnazjalny - 23, 24 i 25 kwietnia. Sesja maturalna potrwa od 7-28 maja.

WSiP jest największym polskim wydawnictwem edukacyjnym. Oferuje podręczniki i inne materiały dydaktyczne zarówno w tradycyjnym, jak i elektronicznym formacie, dla wszystkich etapów kształcenia - od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych. W ofercie ma także internetowe narzędzia diagnostyczne i treningowe. Właścicielem WSiP jest globalny fundusz private equity Advent International.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.