Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Obecnie podaje się dużo więcej wad niż zalet z powodu zmian czasu.
  Z kraju i ze świata

  Jeżeli tylko Polska zrezygnuje ze zmiany czasu, to wszyscy możemy...

  Już w najbliższy weekend (24-25 marca) zmienimy czas z zimowego na letni. Głównym powodem wprowadzenia zmiany czasu była oszczędność energii elektrycznej. Po przestawieniu zegarków w zimowych miesiącach fabryki mogły dłużej pracować przy świetle dziennym. Pojawiają się pomysły zniesienia zmian czasu, jednak jak dotąd taka decyzja nie zapadła.

 2. Warszawa 20 marca 2018 r., przed posiedzeniem Rady Ministrów
  Wiadomości

  Rząd zdecydował: 8 groszy opłaty emisyjnej od każdego litra paliwa

  Rząd postanowił we wtorek 20 marca skierować do Sejmu projekt ustawy wprowadzającej nowy podatek paliwowy. Wkrótce do każdego litra oleju napędowego lub benzyny dopłacić trzeba będzie 8 groszy specjalnej opłaty emisyjnej. To kolejna danina publiczna, którą płacą posiadacze pojazdów. Obecnie różne opłaty i podatki stanowią ok. 60 proc. cen paliw.

 3. Nawet podczas urlopu pracownikowi będzie można dać wypowiedzenie umowy o pracę
  Z kraju i ze świata

  Zwolnią cię z pracy podczas urlopu, a kobietę – w ciąży

  Nowy kodeks pracy, którego projekt eksperci oddali już rządowi PiS do rozpoczęcia procesu legislacyjnego formalnie ma utrudniać pracodawcy zwolnienie pracownika. Nakazuje mu wcześniejsze zawiadomienie pracownika nawet o dyscyplinarce, a pracownikowi gwarantuje prawo do złożenia wyjaśnień. Okazuje się jednak, że jest to tylko piękny szyld.

 4. Zamiast mięsa w hamburgerze ma być 50 gramów larw chrząszcza nocnego
  Pomysł na biznes

  Nowy hamburger z owadów zamiast wołowiny

  SPACE10, innowacyjne laboratorium meblowego giganta IKEA, zaprezentuje zdrową alternatywę dla hamburgera, w którym wołowinę zastąpią buraki i mięso z owadów - donosi portal dlahandlu.pl.

 5. Nowy kodeks pracy 2018. Będziesz mieć dłuższą dniówkę jeśli: pijesz kawę, wysyłasz prywatne mejle, palisz papierosy
  Wiadomości

  Nowy kodeks pracy. Będziesz mieć dłuższą dniówkę?

  Nie palisz papierosów? Nie myśl, że Ci się upiecze. Jeśli pijesz w pracy kawę, a nawet wysyłasz w czasie pracy prywatne mejle, pracodawca będzie miał na ciebie haka. Każdą taką aktywność może - na równi z czasem poświęcanym na palenie papierosów - uznać za działania pozasłużbowe. W związku z tym w nowym kodeksie pracy 2018 znajdzie podstawę, by w sposób ryczałtowy ustalić czas, o który wydłuży Ci standardową dniówkę.