Gryf Słupsk zwycięża w Koszalinie [wideo, zdjęcia]

Jacek Wójcik, Dawid Jaśkiewicz, Jarosław Stencel
Niespodzianką zakończył się mecz 8. kolejki III ligi Bałtyckiej w Koszalinie.

Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk 1:2 (1:1)
1:0 Przemysław Brzeziański (41-głową), 1:1 Adrian Solczak (42-głową), 1:2 Marcin Kozłowski (64)

Gwardia: P. Wójcik - Bień (59 Ginter), Wojciechowski, Bryk (86 Stańczyk), Dondera, Shimmura, Szymański, Sidor (67 Wąsowicz), Słowiński (77 Palus), Wólkiewicz, Brzeziański.

Gryf: Gołębiewski - S.Schulz (89 Kalinowski), Bobrowski, Rutkowski, K.Oblizajek, Kozłowski, Tofil (90 Dworacki), D.Mikulski, Ciok (59 Ślusarz), Świdziński, Solczak.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, jednak zamykający tabelę słupszczanie nie zamierzali ułatwiać gwardzistom zadania. W pierwszych minutach meczu podopieczni Łukasza Drożdżala dwukrotnie wybijali futbolówkę z linii bramkowej. W dwudziestej minucie szybką akcją odpowiedział Fabian Słowiński, a piłka po strzale skrzydłowego gospodarzy odbiła się od słupka.

W kolejnych minutach koszaliński zespół był stroną przeważającą , jednak żadne z wielu dośrodkowań nie przyniosło efektu w postaci bramki. Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, groźnie strzelał jeszcze Daniel Wólkiewicz. W 41 minucie z lewej strony boiska precyzyjnie dośrodkował Grzegorz Bryk, a głową piłkę do siatki posłał Przemysław Brzeziański. Odpowiedź Gryfa była natychmiastowa. Po niepewnej interwencji Patryka Wójcika słupszczanie wywalczyli rzut rożny, po którym celnie główkował Adrian Solczak.

Gwardziści dobrze rozpoczęli drugą połowę, a po raz kolejny sposobu na bramkarza rywali szukał Fabian Słowiński. Z czasem gospodarze mocno spuścili z tonu i przez wiele minut nie potrafili poważnie zagrozić bramce Gryfa. Podopieczni Grzegorza Bednarczyka konsekwentnie szukali swojej szansy, a ich starania przyniosły pożądany skutek. W 64 minucie z podania Przemysława Rutkowskiego, Marcin Kozłowski wykorzystał bierną postawę defensywy miejscowych i na raty pokonał Patryka Wójcika. Najbliższy doprowadzenia do remisu był Cezary Palus, jednak piłka po strzale młodego skrzydłowego minęła słupek bramki gości. Dla Gryfa jest to pierwsza wygrana w nowym sezonie.

Gwardia Koszalin – Gryf Słupsk 1:2 (1:1)