I liga koszykarzy: Energa Kotwica Kołobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 60:63 [zdjęcia]

Niżej notowani goście niespodziewanie górą w Kołobrzegu.

Kotwica odrobiła w ciągu 13. minut II połowy 21 punktów straty, ale mimo tego schodziła z parkietu pokonana w niedzielnym meczu 11. kolejki I ligi koszykarzy. Kluczem do wygranej gości była gra na tablicach i zimna krew w ostatnich sekundach spotkania.

W pierwszych 20. min grająca bez kontuzjowanego Łukasza Bodycha, Kotwica miała problemy z zastawianiem tablic. Goście aż 9 z 26 piłek zebrali w ataku, podczas gdy Kotwica miała tylko 11 zbiórek w obronie. Do tego doszedł brak skuteczności, szczególnie na dystansie (2/10). 23 punkty zdobyte do przerwy na swoim parkiecie to fatalny wynik.

Problemy z trafianiem do kosza miejscowi mieli także w III kwarcie. Na celny rzut z gry po zmianie stron czekali... 8. min. Pogoń za wynikiem rozpoczęli przy stanie 24:45 (26.). Na 38 s przed końcem zza łuku przymierzył Daniel Grujić na prowadzenie 60:59, pierwsze od 3. minuty spotkania, gdy było 7:5.

Goście odpowiedzieli udaną akcją Dominika Rutkowskiego, ale na 3,7 s przed końcem Patryk Przyborowski rzucał wolne i wydawało się, że Kotwica wyrwie gościom zwycięstwo. Skrzydłowy Kotwicy nie wytrzymał ciśnienia i dwa razy spudłował. Za chwilę po drugiej stronie skutecznie wolne wykonał Maksym Kulon i niespodzianka stała się faktem.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 60:63 (13:14, 10:24, 11:7, 26:18)

Kotwica: Grujić 15 (2x3, 8 zb., 6 str., 3 prze.), Dzierżak 13 (9 as., 7 prze., 4 zb.), Przyborowski 11 (3 zb., 3 prze.), P. Bodych 2, Ryżek 2 - Pawłowski 14 (4x3, 3 zb.), Rduch 3 (1x3, 3 zb.), Neumann 0.