E.Link Gwardia Koszalin rozbiła Spartę Oborniki [ZDJĘCIA]

Dziewiąta w tabeli Sparta Oborniki przez ok. 20. minut dotrzymywała kroku liderowi I ligi mężczyzn. Ostatecznie wyjechała z Koszalina z bagażem 39 goli.

Koszaliński lider I ligi odniósł w sobotę 15 zwycięstwo z rzędu i 20 w sezonie. Podopieczni Piotra Stasiuka uczynili to w bardzo dobrym stylu. Końcowa różnica między nimi i zespołem z Wielkopolski była większa niż zdobycz bramkowa zawodników Sparty!

Goście, którzy do Koszalina przyjechali w wąskim, 11-osobowym składzie, otworzyli wynik spotkania 23. kolejki w 2. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Stanisław Woźniak. Po 5. min było już 3:1 dla Gwardii. Ambitnie walcząca Sparta doprowadziła w 8. min do remisu 3:3, a później zanotowała dwa kolejne remisy - 4:4 i 5:5 (12.). Trzy kolejne bramki zdobyli koszalińscy gracze, ale goście utrzymywali kontakt do 19. min.

Przy wyniku 9:7 Gwardia rozpoczęła demolkę. Do 27. min zdobyła... 8 goli z rzędu, powiększając swoją przewagę do 10 bramek (17:7). Rywale przerwali tę serię skutecznie wykonaną siódemką, ale w końcówce zainkasowali jeszcze 4 bramki. Szczególnie we znaki dawał się im lewoskrzydłowy Maciej Fabianowicz, który biegał do kontrataków i do przerwy uzbierał 6 trafień.

Po zmianie stron utrzymywała się dominacja Gwardii, która rozpoczęła od zdobycia 3 goli, na 24:8. W kolejnych minutach jej przewaga systematycznie rosła. W 41. min było to już 20 bramek (29:9). Sparta drugie trafienie po przerwie zaliczyła dopiero w 44. min, na 10:29. Spora w tym zasługa Krystiana Matusiaka (wybrany zawodnikiem meczu), który m.in. obronił 2 rzuty karne. Gospodarze do końca powiększali różnicę, która w 59. min doszła do 24 goli (39:15). W końcówce walczyli o bramkę numer 40, której ostatecznie nie udało się zdobyć.

- Trochę słabiej weszliśmy w mecz, ale było to spowodowane także dobrą grą zespołu gości. Od 15. minuty nasza gra była jednak coraz lepsza. Zaczęliśmy wyprowadzać kontry, rzucać bramki i odjeżdżać rywalom z wynikiem. Tak praktycznie wyglądał ten mecz do końca - podsumował spotkanie M. Fabianowicz.

- Jestem bardzo zadowolony z chłopaków. Wielkie brawa dla nich. Zostało kilka kroków, które musimy wykonać i liczę na to, że prezentując się tak do końca sezonu osiągniemy cel, którym jest Liga Centralna - dodał trener Stasiuk.

E.Link Gwardia Koszalin - Sparta Oborniki 39:16 (21:8)