Wysoka porażka Żaka Koszalin na zakończenie sezonu [ZDJĘCIA]

Żak Koszalin - SKS Fulimpex Starogard Gdański 78:102 (13:37, 20:23, 27:25, 18:17) Jacek Wójcik
W niedzielnym meczu 34. kolejki Pekao I ligi koszykarzy, ostatniej w sezonie zasadniczym, Żak Koszalin uległ u siebie SKS Fulimpex Starogard Gdański 78:102. Tym meczem koszaliński zespół zakończył sezon 2023/2024.

Ostatni w tym sezonie mecze I ligi w hali ZOS Gwardia od początku do końca rozgrywany był pod dyktando gości. Pokonując Żaka, SKS był pewien awansu w tabeli przed Kotwicę Kołobrzeg, co oznaczało uniknięcie w 1. rundzie play-off dwóch najwyżej rozstawionych drużyn. Stąd też duże zaangażowanie od pierwszych minut zespołu gości, wspieranego przez liczną i głośną grupę kibiców. Z kolei trener Żaka, Rafał Knap, w ostatnim meczu sezonu mocno rotował składem, dając więcej minut młodym zawodnikom, którzy na parkiecie pojawili się już w pierwszej kwarcie.

I już po pierwszej kwarcie można było wskazać zwycięzcę meczu. SKS zdobył w niej aż 37 punktów, o 24 więcej od Żaka. W drugiej kwarcie goście powiększyli różnicę do 27 oczek, a pierwszą połowę zakończyli z imponującym dorobkiem 60 pkt. Po zmianie stron SKS już tak nie forsował tempa, ale nawet na moment nie stracić kontroli nad spotkaniem. W czwartej kwarcie goście uzyskali najwyższą przewagę 32 pkt (92:60), a ostatecznie zwyciężyli 102:78, rewanżując się Żakowi za przegraną na swoim parkiecie 83:85 w grudniu ub.r.

Koszykarze ze Starogardu zakończyli sezon zasadniczy na 6. miejscu (22 wygrane i 12 porażek). Żak na dwunastym (bilans 14-20), podobnie jak w swoim debiutanckim sezonie w I lidze 2021/22. Najlepsze jak dotąd dla koszalińskiego klubu były rozgrywki 2022/23, zakończone na 10. miejscu, z bilansem po 17 wygranych i porażek.

Żak
: Tomaszewski 20 (1x3, 3 as.), Krajewski 14 (1x3, 10 zb.), Rosiński 11 (2 bl.), Pawlak 10 (2x3, 3 as.), Skiba 3 (1x3, 7 as., 3 str.) - Janus 8 (4 zb., 3 as.), Rajewicz 8 (1x3, 3 prze.), Droździel 4 (2 bl.), Życzkowski 4, Osipik 0 (4 str.), Szewczyk 0 (3 prze.).
SKS: Lis 13, Czerlonko 12 (5 zb., 5 as.), Majewski 12 (2x3), Kordalski 11 (1x3, 9 as., 6 zb., 5 prze., 6 str.), Parzeński 11 (1x3, 3 zb.) - Didier-Urbaniak 12 (1x3), Janiak 12 (1x3, 6 zb., 5 as., 3 prze., 4 str.), Kurpisz 12 (13 zb.), Nowak 4, Wiśniewski 3 (1x3), Kloska 0.