Koszykówka: Polpharma lepsza od AZS, Koszaliński zespół zakończył sezon (zdjęcia)

Polpharma Starogard Gdański zepsuła majówkę koszalińskim kibicom koszykówki. Dwukrotnie w hali Gwardii pokonała AZS Koszalin i awansowała do półfinału play-off.

AZS vs. Polpharma mecz 4

W sobotę goście prowadzili od początku do końca meczu i mimo ambitnego zrywu akademików w ostatniej kwarcie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Podobnie jak w pierwszym meczu serii, tak i w tym spotkaniu atutem Polpharmy była gra na tablicach. W pierwszej połowie meczu wręcz znokautowali w tym elemencie koszaliński zespół (28 zbiórek w tym 10 w ataku przy zaledwie 7 zbiórkach AZS).

W niedzielę goście ze Starogardu również dyktowali warunki na parkiecie. AZS tylko dwukrotnie w pierwszej kwarcie zdołał objąć prowadzenie. Pod koniec trzeciej kwarty koszaliński zespół tracił tylko 4 punkty, ale w ostatniej odsłonie górą był zespół gości i zasłużenie wygrał to spotkanie i całą serię play-off 3:1.