Dwudziesta wygrana w sezonie Bałtyku Koszalin [ZDJĘCIA]

Po tym zagraniu przewrotką Dominika Pawłowskiego, był rzut karny dla Bałtyku Koszalin. Jacek Wójcik
W 26. kolejce zachodniopomorskiej IV ligi zespoły z regionu grały ze zmiennym szczęściem. Ze zwycięstw swoich drużyn cieszyli się kibice Bałtyku Koszalin, Mechanika Bobolice i Olimpu Gościno.

Na koszalińskim stadionie przy ul. Andersa, Bałtyk pokonał Rasela Dygowo 2:0 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie, po strzale z rzutu karnego Seweryna Fijołka, podyktowanego za zagranie ręką. Pomimo przewagi Bałtyku i kolejnych sytuacji do zdobycia gola, wynik 1:0 utrzymał się aż do 80. minuty. Wówczas Adrian Cybula pokonał bramkarza gości strzałem głową, po dośrodkowaniu Dominika Pawłowskiego (po jego zagraniu był również wspomniany rzut karny). Dzięki temu trafieniu, Cybula został samodzielnym liderem strzelców IV ligi (19 goli). Dla Bałtyku to 20. wygrana w sezonie. Nadal zajmuje 3. miejsce w tabeli, ze stratą 8 punktów do prowadzącej Floty Świnoujście i 3 pkt do drugiej Kluczevii Stargard.

Kolejne rozczarowanie sprawiła swoim sympatykom Gwardia Koszalin. Zajmujący 4. miejsce w tabeli zespół trenera Ireneusza Kościelniaka, przegrał w Wałczu z Orłem 1:2 (0:1). Gospodarze, którzy plasują się w strefie spadkowej, zdobyli zwycięskiego gola w 82. minucie. Do lidera ze Świnoujście Gwardia traci aż 21 pkt.

Cenne zwycięstwa odniosły Mechanik Bobolice i Olimp Gościno. Mechanik pokonał na wyjeździe Chemika Police 3:2 (2:0) i ma już 4 pkt przewagi nad strefą barażową. Dwa gole zdobył Mateusz Myśliński, a asystował mu Karol Jabłoński. Ten ostatni swój udany występ podkreślił jeszcze golem na 3:1.

W górę tabeli pnie się także Olimp. W meczu dwóch drużyn z regionu koszalińskiego, pokonał na wyjeździe Wieżę Postomino 2:0 (1:0). Piłkarze z Gościna mają po tej wygranej 5 pkt przewagi nad strefą barażową

Kolejne rozczarowanie sprawił MKP Szczecinek. Z wyjazdu do Hutnika Szczecin wrócił z porażką 0:1 (0:0). To już siódma przegrana MKP w dziewięciu meczach rozegranych w tym roku. Zespół ze Szczecinka otwiera strefę barażową, z przewagą zaledwie 2 punktów nad strefą spadkową.

Wyniki sobotnich meczów 26. kolejki:
Bałtyk Koszalin - Rasel Dygowo 2:0 (1:0)
1:0 Fijołek (17. karny), 2:0 Cybula (80.)

Chemik Police - Mechanik Bobolice 2:3 (0:2)
0:1, 0:2 Myśliński (19., 36.), 1:2 Kowalczyk (47.), 1:3 Karol Jabłoński (58.), 2:3 Kowalczyk (59.)

Orzeł Wałcz - Gwardia Koszalin 2:1 (1:0)
1:0 Suślik (39.), 1:1 Pierzchała (79.), 2:1 Kowalczuk (82.)

Hutnik Szczecin - MKP Szczecinek 1:0 (0:0)
1:0 Holiaka (49.)

Wieża Postomino - Olimp Gościno 1:2 (0:1)
0:1 Stadnik (44.), 0:2 Dondaj (60.), 1:2 Łyszyk (86.)

Flota Świnoujście - Biali Sądów 4:1 (2:0)
Gavia Choszczno - Kluczevia Stargard 1:4 (0:3)
Wybrzeże Rewalskie Rewal - Iskierka Szczecin 1:1 (0:0)