Bałtyk i Gwardia Koszalin nadal z kompletem wygranych [ZDJĘCIA]

Piłkarze Bałtyku Koszalin pokonali u siebie 5:2 Inę Goleniów.
Piłkarze Bałtyku Koszalin pokonali u siebie 5:2 Inę Goleniów. Jacek Wójcik
Po 6. kolejce piłkarskiej IV ligi już tylko dwa zespoły z Koszalina zachowały miano niepokonanych. Serię porażek przerwał Olimp Gościno.

W Sądowie spotkały się dwie niepokonane przed tą serią drużny. Biali dotąd u siebie nie przegrali z Gwardią. W sobotę nie mieli jednak nic do powiedzenia z rozpędzonym zespołem lidera. Po 21. minutach Gwardia prowadziła 3:0, strzelając gole w odstępie 6. minut. Przed przerwą goście dołożyli jeszcze dwa gole. Drugiego grając już w "10", po drugiej żółtej kartce Jorge Tapii. Biali nie byli w stanie wykorzystać osłabienia gości. Po zmianie zainkasowali kolejne dwa gole, kończąc serię pięciu meczów bez porażki klęską 0:7.

Kroku Gwardii dotrzymuje już tylko Bałtyk. Na swoim boisku musiał mocno popracować, by pokonać dobrze przygotowaną do meczu Inę Goleniów. Między 11. i 19. min pierwszej połowy sędzia podyktował aż 3 rzuty karne! Pierwszego dla gospodarzy (za zagranie ręką), wykorzystał Dominik Pawłowski. Następnie strzał Sebastiana Gintera obronił Wiktor Ptak (faulował Gintera), a uderzenie snajpera Iny, Damiana Banachewicza, odbił Michał Antkowiak. Zawodnik Iny skutecznie dobił i goście niespodziewanie remisowali 1:1.

Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy, prowadzenie Bałtykowi zapewnił głową - po rzucie rożnym - Szymon Waleński. Po zmianie stron goście szukali swojej szansy, ale ich zapędy ostudził Miłosz Stępnik. 16-latek dwa razy odnalazł się w polu karnym ma na koncie już 8 trafień! W końcówce meczu obie drużyny dołożyły jeszcze po golu i skończyło się 5:2.

Aż do 6. kolejki na wygraną czekali piłkarze z Gościna. Po pięciu porażkach Olimp pokonał 2:1 w Policach Chemika. Bohaterem został Bartosz Stadnik. Na początku meczu dobił strzał w słupek Adriana Rutkowskiego, a w ostatniej akcji spotkania (94. min), zdobył zwycięskiego gola.

Wyniki drużyn z regionu w 6. kolejce:
Wieża Postomino - MKP Szczecinek 0:3 (0:2)
0:1 Sobczyk (8.), 0:2, 0:3 Czerwiński (40., 77.)

Bałtyk Koszalin - Ina Goleniów 5:2 (2:1)
1:0 Pawłowski (12. karny), 1:1 Banachewicz (20.), 2:1 Waleński (45+1), 3:1, 4:1 Stępnik (60., 77.), 4:2 Banachewicz (85.), 5:2 Kąkol (88.)

Mechanik Bobolice - Orzeł Wałcz 3:1 (1:0)
1:0, 2:0 Schab (13., 48.), 2:1 Ściurkowski (80.), 3:1 Schab (90+1. karny)

Perła URB Dygowo - Błękitni II Stargard 1:2 (1:1)
1:0 Poznański (21.), 1:1 Janeda (35.), 1:2 Wróbel (90+4)

Biali Sądów - Gwardia Koszalin 0:7 (0:5)
0:1 Cybula (15.), 0:2 Szygenda (19.), 0:3 Smykowski (21.), 0:4 Piotrowski (32.), 0:5 Masłowski (43.), 0:6 Milanowski (66.), 0:7 Maćkowski (88.)

Chemik Police - Olimp Gościno 1:2 (1:1)
0:1 Stadnik (4.), 1:1 Dąbrowski (40.), 1:2 Stadnik (90+4)

Iskierka Mirand Szczecin - Darłovia Darłowo 4:0 (1:0)
1:0 Data (13.), 2:0 Jarocha (49.), 3:0 Mazurkiewicz (88.), 4:0 Kraśniewicz (90+4).