Grała Bałtycka III liga. Wygrane Bałtyku, Drawy i Gwardii

Pojedynek Bałtyku Koszalin i Pogoni II Szczecin zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Dawid Jaśkiewicz
Zespoły występujące w Bałtyckiej trzeciej lidze mają za sobą 27. serię gier. Z drużyn z naszego regionu, po komplet punktów sięgnęły Bałtyk Koszalin, Drawa Drawsko Pomorskie oraz Gwardia Koszalin.

Cenne zwycięstwo odniósł Bałtyk Koszalin, który pokonał na swoim boisku rezerwy szczecińskiej Pogoni 2:0. Walczący o uniknięcie degradacji gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania dopiero w ostatnich minutach. Dwukrotnie do siatki trafił kapitan koszalińskiego zespołu, Robert Ziętarski. Teraz przed podopiecznymi Marcina Bednarka pojedynki z drużynami pogodzonymi już ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej - Raselem Dygowo, Astrą Ustronie Morskie oraz Leśnikiem Manowo.

Manowianie nie zdołali zwyciężyć w kolejnym ligowym meczu, ulegając na wyjeździe Drawie Drawsko Pomorskie 0:1. Zespół prowadzony przez Wojciecha Megiera przystąpił do tego spotkania mocno zmobilizowany, jednak znakomitych okazji do strzelenia gola nie zdołał wykorzystać Mateusz Wiśniewski. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Maciej Capek.

W dalszym ciągu nie wiedzie się Astrze Ustronie Morskie. Beniaminek uległ na wyjeździe Chemikowi Police 0:2. Gościom nie pomogła nawet gra w przewadze, bowiem już w 36 minucie czerwoną kartką za faul poza polem karnym ukarany został bramkarz Chemika, Piotr Rusek. Tuż po przerwie do siatki trafił Szymon Kapelusz, a tuż przed końcowym gwizdkiem rezultat spotkania ustalił Paweł Cierech.

Szalony mecz obejrzeli kibice w Kartuzach, gdzie Cartusia zremisowała z Raselem Dygowo 3:3. Po pierwszej połowie wydawało się, że nic nie zabierze gościom wygranej. Rasel prowadził 3:0, a na listę strzelców wpisali się Andrzej Wojciechowski, Adrian Rutkowski oraz Oleksandr Żdanow. Już w 57 minucie było jednak 2:3, po golach Piotra Karasińskiego i Patryka Brzeskiego. W końcówce spotkania pierwszy z wymienionych dał swojej drużynie jeden punkt.

Interesujące widowisko stworzyli również piłkarze Gwardii Koszalin i Kaszubii Kościerzyna. Pojedynek dwóch czołowych drużyn rozgrywek rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie. Najpierw do siatki trafił Przemysław Brzeziański, a drugiego gola dołożył Norbert Neumann. Jeszcze przed przerwą doskonałą interwencją przy strzale z rzutu karnego w wykonaniu Mateusza Łuczaka popisał się Sebastian Fabiański. W drugiej połowie pechowo piłkę do własnej bramki posłał Neumann, jednak w końcówce meczu napastnik gospodarzy zrehabilitował się za pechowe trafienie, ustalając rezultat spotkania na 3:1.