Wysoka porażka AZS Koszalin [wideo]

Koszykarze AZS Koszalin (białe stroje) dotrzymywali kroku gościom tylko przez pierwsza dwadzieścia minut rywalizacji Radosław Brzostek
Koszykarze AZS Koszalin ulegli na swoim parkiecie PGE Turowowi Zgorzelec 74:95.

Choć spotkanie rozpoczęło się od czterech punktów Turowa, Akademicy błyskawicznie odpowiedzieli, a po akcji Curtisa Millage'a prowadzili nawet różnicą sześciu punktów (11:5). Na początku drugiej kwarty przewaga gospodarzy sięgnęła nawet dziewięciu "oczek", jednak końcówka tej odsłony należała do gości i oba zespoły zeszły na przerwę przy stanie 46:46.

Trzecia kwarta to był pokaz siły drużyny ze Zgorzelca. Turów zdominował wydarzenia na parkiecie, a przewaga gości sięgała nawet dziewiętnastu punktów. Gospodarze grali w tej części niefrasobliwie w ataku, o czym świadczy zaledwie osiem zdobytych punktów. W czwartej kwarcie zespół ze Zgorzelca kontrolował sytuację na boisku i odniósł w Koszalinie pewną wygraną.

AZS Koszalin - Turów Zgorzelec 74:95 (27:22, 19:24, 8:26, 20:23)

AZS: Millage 16, Wadowski, 14, Johnson 6, Zalewski 3, Wall 2 - Stelmach 14, Nelson 10, Manigault 7, Wrona 2, Nowakowski 0, Pabianek 0.

PGE Turów: Michalak 19, Jackson 14, Bochno 14, Archibeque 11, Carter 3 - Brown 14, Nikolić 7, Ikovlev 6, Gospodarek 5, Lichnowski 2, Borowski 0, Karmasz.