Wygrana Kotwicy i porażka Bałtyku w piłkarskiej III lidze

Grzegorz Goncerz strzelił swojego 12. gola dla Kotwicy w tym sezonie
Grzegorz Goncerz strzelił swojego 12. gola dla Kotwicy w tym sezonie Jacek Wójcik
Kotwica Kołobrzeg podtrzymała zwycięską passę na wiosnę, pewnie pokonując na wyjeździe trzeciego przed 23. kolejką Sokoła Kleczew. Bałtyk Koszalin przegrał na boisku beniaminka, Stolemu Gniewino, po golu samobójczym.

Dla Kotwicy wygrana w Kleczewie była piątą w tym roku w III lidze, ponownie bez straty gola. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera zachowali przewagę 3 punktów nad Olimpią Grudziądz, z którą spotkają się w meczu na szczycie w Wielką Sobotę (16 bm.).

Wynik meczu w Kleczewie otworzył Michał Graczyk, pod koniec pierwszej połowy. To 4 gol 22-latka w 5. ligowym meczu w barwach Kotwicy. Przypomnijmy, że pomocnik dołączył do zespołu zimą z GKS Bełchatów. Mocnym akcentem Kotwica rozpoczęła również drugą połowę. W 47. min wynik podwyższył Grzegorz Goncerz, po dośrodkowaniu Dominika Sadzawickiego.

Od 78. min kołobrzeżanie grali w przewadze liczebnej, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adrian Kaliszan. Efektem ich przewagi był trzeci gol, zdobyty już w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu Leszka Jagodzińskiego i trafieniu Rafała Maćkowskiego.

Sokół Kleczew - Kotwica Kołobrzeg 0:3 (0:1) 0:1 Graczyk (42.), 0:2 Goncerz (47.), 0:3 Maćkowski (90+3)
żk. Kostkowski
Kotwica: Pogorzelec - Sadzawicki (82. Martuszewski), Kostkowski, Obst, Jakubov, Jagodziński, Piotr Łysiak, Graczyk, Rościszewski (65. Szygenda), Paweł Łysiak (72. Chromiński), Goncerz (65. Cempa, 82. Maćkowski).

Notowań w walce o utrzymanie nie poprawił w niedzielę Bałtyk Koszalin. W wyjazdowym starciu z innym zagrożonym zespołem, Stolemem Gniewino, doznał porażki 0:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Patelczyka, pechowo do własnej bramki główkował Dominik Pawłowski.

Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał w 49. min Adrian Cybula, pudłując z kilku metrów. Ten sam zawodnik posłał piłkę do siatki w 61. min, ale wcześniej błąd popełnił bramkarz Michał Antkowiak (przy wznowieniu gry) i gol nie został uznany. Antkowiak świetnie spisał się wcześniej, w 54. min, broniąc w sytuacji sam na sam z Patelczykiem. Dobitka Pawła Sobczyńskiego była niecelna.

Stolem Gniewino - Bałtyk Koszalin 1:0 (1:0) 1:0 Pawłowski (25. samob.)
żk. Bedliński, Maruszka.
Bałtyk: Antkowiak - Czenko, Jasitczak, Maruszka, Forczmański (70. Bach), Bedliński, Król, Pawłowski (59. Waleński), Gruchała-Węsierski, Sobstyl-Jałoszyński, Cybula.