Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z Koszalina znika przychodnia dla chorych na padaczkę? Spokojnie: zmienia się tylko nazwa

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Rzecznik szpitala przypomina, że szpital to nie jedyne miejsce, gdzie chorzy na padaczkę mogą skorzystać z pomocy
Rzecznik szpitala przypomina, że szpital to nie jedyne miejsce, gdzie chorzy na padaczkę mogą skorzystać z pomocy RADEK KOLEŚNIK
Kilka dni temu Jadwiga Grochowalska, prezes stowarzyszenia, które zajmuje się osobami chorymi na padaczkę, alarmowała, że są plany likwidacji w Koszalinie przychodni, która zajmuje się pacjentami chorymi na padaczkę.

W odpowiedzi na list Czytelniczki rzecznik szpitala Cezary Sołowij tłumaczył, że to tylko reorganizacja, która nie wpłynie na sytuację chorych.

W piśmie do redakcji postanowił raz jeszcze odnieść się do sprawy: „Wbrew tezie postawionej w tytule artykułu Poradnia leczenia padaczek nie znika. Trudno jest bowiem rozwiązać coś, co nigdy tak naprawdę nie było otwarte. Pacjenci byli przyjmowani zawsze w ramach Poradni Neurologicznej, a udzielane im porady rozliczane w ramach tejże poradni. W sposób analogiczny działa Poradnia Neurologii Dziecięcej - jest to zgodne z zasadami kontraktowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niepokój pacjentów jest zatem nieuzasadniony, a sposób przekazania informacji z nieadekwatnym do treści tytułem daleko odbiega od rzetelnego informowania opinii publicznej, a nawet wręcz podsyca niepokoje.

Zapewniamy, że nadal będziemy w tym zakresie realizować dotychczasowe świadczenia, a dostępność do nich pacjentów nie będzie ograniczona. Nowe zasady wynikają ze zmian organizacyjnych funkcjonowania poradni. Rejestracja i miejsce przyjmowania dotychczasowych pacjentów będzie się znajdować w budynku Poradni Specjalistycznych. Zwiększyliśmy liczbę lekarzy zatrudnionych w Oddziale Neurologii i to oni będą zajmować się pacjentami poradni, a ich prace koordynować będzie Koordynator Oddziału Neurologii. Pacjenci problematyczni (w tym pacjentki ciężarne leczone z powodu padaczki) będą przyjmowani także przez lekarzy pracujących na tym oddziale. Wartym podkreślenia jest fakt, że są to odpowiednio wykształceni specjaliści, legitymujący się certyfikatami EEG Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej (...).”

„Warto żeby dziennik poinformował swoich odbiorców, że w każdym mieście powiatowym znajduje się co najmniej jedna poradnia neurologiczna i pacjenci tam również mogą korzystać z porad neurologicznych” - dodaje rzecznik.

Od redakcji: w tekście na temat przychodni cytowaliśmy list zaniepokojonej Czytelniczki, która wypowiadała się w imieniu członków stowarzyszena. Czy jej niepokój był uzasadniony? Na liście poradni koszalińskiego szpitala jest poradnia przeciwpadaczkowa i ta właśnie poradnia ma zniknąć. Czy sytuacja chorych się zmieni? Zdaniem szpitala nie. Czy tak się stanie - zobaczymy za kilka miesięcy.

Zobacz także: Koszalin: Dyrektor szpitala - Andrzej Kondaszewski o wypowiedzeniu przez szpital umowy z NFZ

POLECAMY:

Studniówki 2018. Tak się bawią maturzyści [ZDJĘCIA]

Koniec zabawy w SS podczas zlotów w Bornem Sulinowie

Śmiertelny wypadek w Strzekęcinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Poważny wypadek przy ulicy Franciszkańskiej w Koszalinie. Ucierpiał pieszy

IX kąpiel morsów w Białym Borze [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Kołobrzegu zatrzymano niebezpiecznego przestępcę

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo