Udany rewanż Energi AZS Koszalin

AZS Energa Koszalin
AZS Energa Koszalin Archiwum / Jacek Wójcik
Piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin pokonały na wyjeździe Piotrcovią Piotrków Trybunalski i są nadal bez porażki w 2016 roku.

Koszaliński zespół zrewanżował się drużynie Piotrcovii za porażkę we własnej hali w 1. rundzie. Była to czwarta wygrana Akademiczek w tym roku, a bilans uzupełnia remis z Pogonią Baltica Szczecin.

Energa AZS rozpoczęła mecz w Piotrkowie od prowadzenia 3:0, a po 10. min miały nawet 4 gole przewagi (8:4). Cztery trafienia z rzędu miejscowych, doprowadziły w połowie kwarty do remisu. Koszalinianki nie pozwoliły jednak rywalkom na objęcie prowadzenia. Od nowa budowały przewagę, która w w 27. min znów sięgnęła 4 goli (15:11). Ostatecznie po 30. min nasz zespół był na dwubramkowym prowadzeniu, które o niczym jeszcze nie przesądzało.

Na początku drugiej odsłony Piotrcovia dwukrotnie dochodziła na jedno trafienie. Od 33. min zaczęła jednak rosnąć przewaga koszalinianek. Kluczowy był fragment między 38. i 44. min, gdy przy prowadzeniu 20:18 nasz zespół zdobył 5 goli bez odpowiedzi miejscowych.

W końcówce przewaga Akademiczek sięgała 10-11 goli. Skończyło się na wygranej różnicą 9 trafień.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Energa AZS Koszalin 24:33 (14:16)

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Sobińska 1, Kucharska 3, Szymańska 4, Kopertowska 6, Wypych 7, Szafnicka 1, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska 2, Matyja, Osuch, Wawrzynowska.

AZS: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów 3, Roszak 6, Stasiak 3, Budnicka 2, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nieściaruk 1, Sądej 7, Kołodziejska 8, Nowicka 2, Domaros 1.