Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Pracy w Koszalinie przyciągają jak magnes [wideo]

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Targi Pracy mają na celu nie tylko prezentację aktualnych ofert pracy, praktyk i staży, ale także wymianę informacji dotyczących aktualnej sytuacji na rynku pracy. To także miejsce spotkań branżowych, warsztatów i debat.
Targi Pracy mają na celu nie tylko prezentację aktualnych ofert pracy, praktyk i staży, ale także wymianę informacji dotyczących aktualnej sytuacji na rynku pracy. To także miejsce spotkań branżowych, warsztatów i debat. Radek Koleśnik
Dziesiątki stoisk przygotowanych przez pracodawców, setki ofert pracy i tysiące odwiedzających , do tego różnorodne debaty tematyczne, tak wyglądały w czwartek 17. Środkowopomorskie Targi Pracy AutoStore Job Fair 2019.

- Tu mogą spotkać się osoby, które oferują pracę, a także te, które jej poszukują - mówił podczas otwarcia targów prof. Tadeusz Bohdal, rektor Politechniki Koszalińskiej (targi odbyły się w Hali Widowiskowo- Sportowej, a ich organizatorem było Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej). - Jest nas dziś bardzo dużo, zgromadziło się ponad 70 wystawców. To jest dobre miejsce, by poznać oferty pracy, może staż sobie załatwić, czy praktykę.

- Dziś szczególny dzień. Kiedyś pierwszy dzień wiosny był traktowany jako dzień wagarowicza, dziś spędza się go aktywnie podczas targów pracy - mówił z kolei prezydent Koszalina Piotr Jedliński (prezydent Koszalina, podobnie jak prezydent Słupska, objął imprezę swoim patronatem). - Organizujemy te targi, by napędzać gospodarkę w naszym regionie. Wszyscy jesteśmy żywotnie zainteresowani, żeby studia były coraz ciekawsze, ale też, by dostosować się do rynku pracy i by przedsiębiorcy pokazali tu - na tych targach - jak najlepszą ofertę. Dla nas to też ważne, gdyż organizujemy szkolnictwo zawodowe.

Swoje stoisko przygotowała m. in. Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, w skład której wchodzą także tereny strefy w Koszalinie. - Firmy funkcjonujące w naszej strefie poszukują bardzo różnych pracowników; potrzebni są m. in. ślusarze, spawacze, operatorzy maszyn, ale też kierowcy, czy programiści - mówi Agata Jaroszewska reprezentująca SSSE. Ile płacą pracodawcy? - A to już jest indywidualna sprawa do omówienia między kandydatem a pracodawcą - słyszymy. - Ale mamy też takie oferty, w których pracodawca określa to konkretnie, jak np. w przypadku konstruktora mechanika, czy konstruktora instalacji elektrycznych i elektronicznych - w firmie, która reklamuje się na stoisku SSSE, można zarobić w okresie próbnym 5 tys. złotych.

- My także szukamy rąk do pracy, w różnych dziedzinach, nawet księgowa jest nam potrzebna - mówi Magdalena Kochanowska z firmy Viscon ze Słupska. - Dziś zatrudniamy 60 osób, a docelowo chcemy zatrudniać 120.

Listę wystawców można znaleźć na stronie Biura Karier PK - to potencjalni pracodawcy. Warto więc tam zajrzeć, jeżeli ktoś jest na etapie poszukiwania pracy, a nie miał okazji uczestniczyć w targach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo