Filip Weckwert z Białego Boru został Mistrzem Europy

Filip Weckwert zdobył złoto w osadzie K-4, ale jego marzeniem są sukcesy w kajakowej jedynce archiwum LKS Hubertus
Wspaniały sukces odniósł wychowanek LKK Hubertus Biały Bór, Filip Weckwert, podczas mistrzostw Europy juniorów w Serbii.

18-latek z Białego Boru został w Belgradzie złotym medalistą w konkurencji K-4 na dystansie 500 m. Obok niego złotą osadę tworzyli: Przemysław Korsak (G’Power Gorzów Wlkp.), Wojciech Tracz (Posnania Poznań) i Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża).

Warto dodać, że konkurencja ta wraca do programu olimpijskiego podczas igrzysk w Tokio w 2020 r. Polska osada zrobiła olbrzymie wrażenie podczas wyścigu finałowego. Biało-czerwoni nie byli faworytami, w dodatku źle rozpoczęli bieg o medale. Jeszcze na 100 m przed metą plasowali się na miejscach 4-5. Popisali się jednak piorunującym finiszem, doprowadzając do rozpaczy prowadzące zespoły z Danii i Czech. F. Weckwert startował również indywidualnie.

W K-1 na 1000 m uplasował się na 5. miejscu. W sumie licząca 48 juniorów i młodzieżowców ekipa Polski wywalczyła w Belgradzie 14 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Tak zdolnym zapleczem może pochwalić się niewiele dyscyplin w kraju. Z występu podopiecznego bardzo zadowolona jest klubowa trenerka Filipa, Dorota Kwaśniewska.

- Złoty medal na pożegnanie z kategorią juniorów to dla Filipa nagroda za ciężką pracę. W pewnym stopniu powetował sobie nieobecność na ME w 2016 r., co było spowodowane kontuzjami. Filip należy do najbardziej utalentowanych zawodników w kraju i ma szansę na duże sukcesy w przyszłości - powiedziała.

Już pod koniec lipca F. Weckwert wystartuje w mistrzostwach świata w Rumunii.