O włos od dogrywki. Gwardia Koszalin - Astra Ustronie Morskie 1:0 [zdjęcia, wideo]

Losy pojedynku pomiędzy Gwardią Koszalin a Astrą Ustronie Morskie rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin zagrają w finale rozgrywek o Puchar Polski edycji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Łukasza Drożdżala rzutem na taśmę pokonali Astrę Ustronie Morskie 1:0. Już w drugiej minucie na bramkę gości strzelał Daniel Wojciechowski. Po uderzeniu głową kapitana gospodarzy futbolówkę z linii bramkowej wybił Łukasz Mikołajczyk. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i defensorzy Astry w porę zażegnali niebezpieczeństwo we własnym polu karnym. Podopieczni Roberta Żolika odpowiedzieli groźnym strzałem Leszka Pazdura. Gwardziści atakowali, a w kierunku bramki strzeżonej przez Łukasza Wiśniewskiego uderzali Mateusz Bień, Maciej Stańczyk oraz Przemysław Brzeziański. W 16 minucie przyjezdnych od straty gola ponownie uratowała poprzeczka. Tym razem strzelał Łukasz Szymański. W drugiej połowie przebieg gry nie uległ znaczącej zmianie. Po przechwycie Karola Sochaja, z okolic narożnika pola karnego niecelnie uderzył Łukasz Szymański. Swoje szanse mieli także Przemysław Brzeziański, Wojciech Wójcik oraz Jakub Zejglic. W zespole Astry szczególnie aktywny był Damian Miętek, lecz żadna z prób napastnika gości nie zagroziła poważnie bramce gospodarzy. Miejscowi atakowali, a po akcji lewą stroną boiska, jeden z obrońców gości bliski był skierowania piłki do własnej siatki. Futbolówka odbiła się od słupka. W 78 minucie z rzutu wolnego groźnie uderzył Łukasz Szymański. Również i tym razem przyjezdnych od straty gola uratował… słupek. Wydawało się, że o wyłonieniu finalisty będzie musiała zadecydować dogrywka. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry mocnym strzałem z linii "szesnastki" popisał się Norbert Neumann i to Gwardia zagra w finale pucharowych rozgrywek. Gwardia Koszalin - Astra Ustronie Morskie 1:0 (0:0) Bramka: Norbert Neumann (90+1.)