MKP Szczecinek utrzymał się w IV lidze [ZDJĘCIA]

GKS Manowo - MKP Szczecinek 1:1 (0:0, 0:0) karne 2:4
GKS Manowo - MKP Szczecinek 1:1 (0:0, 0:0) karne 2:4 Jacek Wójcik
Poznaliśmy ostateczny skład IV ligi na sezon 2023/24. Rozegrano dwa mecze barażowe pomiędzy zespołami z okręgówki i drużynami z miejsc 14-15 w IV lidze.

Pierwsze na boisko w Kamieniu Pomorskim wybiegły drużyny miejscowego Gryfa (okręgówka) i Chemika Police (IV liga). Spotkanie, w którym było już 0:2, zakończyło się w regulaminowym czasie remisem 3:3, a wyrównanie zapewnił Gryfowi gol 91. minucie. Dogrywka nie zmieniła wyniku, a w karnych górą był Chemik, tym samym utrzymując się w IV lidze.

Podobne emocje mieliśmy w Manowie, gdzie GKS podejmował MKP Szczecinek. Różnicą było to, że goli licznie zgromadzeni kibice doczekali się dopiero pod koniec dogrywki. W 110. minucie goście objęli prowadzenie, po strzale głową Jakuba Okuszki. Radość nie trwała długo. W 112. min po starciu z Rijatem Karajewe w polu karnym upadł Adrian Szatkowski. Sędzia wskazał na 11 metra, a karnego pewnie wykonał Paweł Rakowski.

Wynik 1:1 już się nie zmienił i o tym, kto zagra w IV lidze decydowały rzuty karne. Trener MKP wprowadził rezerwowego bramkarza Władysława Licharjewa. Nie został on jednak bohaterem, chociaż to jego zespół wygrał próbę nerwów. W zespole GKS w bramkę nie trafił Szymon Chać, a Dawid Rybacki obił słupek. Goście nie pomylili się ani razu i mogli cieszyć się z utrzymania. Zespół z Manowa czeka kolejny sezon w okręgówce.

0:1 Okuszko (110.), 1:1 Rakowski (118. karny)
karne: 1:0 Janasik, 1:1 Jurjewicz, 1:1 Chać (strzał niecelny), 1:2 Barański 2:2 Jakubowski, 2:3 Karajew, 2:3 Rybacki (słupek), 2:3 Bagniewski.
żółte kartki: Dubielewicz, Żelewski, Rakowski, Rapita - Sobczyk, Madej.
GKS: Tkacz - Słabosz (69. Rybacki), Jakubowski, Duszkiewicz, Rakowski, Chać, Żelewski (105. Piszczek), Pazdur (63. Szatkowski), Rapita, Czaja, Dubielewicz (120. Janasik).
MKP: Majewski (120. Licharjew) - Karajew, Jurjewicz, Bagniewski, Sobczyk, Madej, Mrówczyński, Barański, Pawlak, Jabłoński, Okuszko.