Jagiełło rządził na murawie. Gwardia Koszalin - Arka II Gdynia 1:3 [wideo, zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Paweł Abbott (w środku) w pojedynku z obrońcami koszalińskiej drużyny.
Paweł Abbott (w środku) w pojedynku z obrońcami koszalińskiej drużyny. Dawid Jaśkiewicz
Rezerwy Arki Gdynia przerwały znakomitą passę piłkarzy Gwardii Koszalin. Gwardziści przystąpili do tego meczu po serii sześciu kolejnych zwycięstw. Gdynianie pojawili się w Koszalinie z kilkoma graczami znanymi z ligowych boisk. Przeciwko koszalińskiej drużynie wystąpili m.in. Paweł Abbott, Hiszpan Antonio Calderon oraz Aleksander Jagiełło. Szczególnie ten ostatni sprawił graczom gospodarzy wiele problemów. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli koszalińskiego zespołu. Goście od pierwszego gwizdka zdecydowali się na odważną grę, a już w jednej z pierwszych akcji z obroną gospodarzy znakomicie poradził sobie Aleksander Jagiełło. Gwardziści z trudem konstruowali swoje ofensywne akcje. W środku pola podopieczni Roberta Wilczyńskiego pozostawiali miejscowym bardzo mało miejsca. Po kwadransie gry po strzale Macieja Koziary piłka odbiła się od poprzeczki. To na kilka minut przebudziło gospodarzy. W znakomitych sytuacjach mogli znaleźć się Ryuki Kozawa oraz Jakub Zejglic, lecz mając przed sobą tylko bramkarza, gwardziści nie zdołali opanować futbolówki. W czterdziestej minucie z prawego skrzydła mocno dośrodkował Norbert Dondera, a nieszczęśliwie piłkę do własnej bramki skierował Damian Mosiejko. Mimo optycznej przewagi, goście zostali zmuszeni do odrabiania strat. Już dziesięć minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził autor pechowej bramki z pierwszej części meczu, Damian Mosiejko. Gwardziści w dalszym ciągu nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Dawida Kędry. W 77 minucie znakomitym podaniem z głębi pola obsłużony zostali Maciej Wardziński, który strzałem w kierunku dalszego rogu pokonał Sebastiana Fabiańskiego. Na bramkę gospodarzy groźnie uderzali również Antonio Calderon oraz Aleksander Jagiełło. Filigranowy skrzydłowy, mający za sobą grę w Legii Warszawa, Podbeskidziu Bielsko-Biała czy Lechii Gdańsk, robił w tym spotkaniu różnicę. Świetnie radził sobie z graczami gospodarzy zarówno na skrzydle, jak i w środkowej strefie boiska. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem wychowanek Legii ustalił rezultat spotkania, celnie uderzając z narożnika pola karnego. Gwardia Koszalin - Arka II Gdynia 1:3 (1:0)