Gwardia Koszalin wygrała na koniec kolejki w Stargardzie

Mateusz Piotrowski (nr 10) imponuje w tym sezonie skutecznością.
Mateusz Piotrowski (nr 10) imponuje w tym sezonie skutecznością. Jacek Wójcik/archiwum
W niedzielnym meczu, kończącym 20. kolejkę piłkarskiej IV ligi, Gwardia Koszalin odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad rezerwami Błękitnych Stargard.

Przed wyjazdem do Stargardu Gwardia miała duże problemy kadrowe. Obok kontuzjowanych od dłuższego czasu Adriana Cybuli i Sebastiana Milanowskiego, zabrakło m.in. Michała Czarnego (choroba), Piotra Pierzchały (kontuzja) oraz Argentyńczyka Jorge Tapii (kartki). Szczególne problemy były z zestawieniem obrony. Ostatecznie na jej środku zagrał jeden z trenerów Gwardii, Daniel Wojciechowski, który jesienią występował w B-klasowym zespole rezerw.

Początek meczu nie ułożył się wiceliderowi tabeli. Już w 5. minucie Gwardia straciła gola, po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego. Autorem niecodziennego gola był Adrian Kwiatkowski, w przeszłości gracz Bałtyku i Gwardii Koszalin. Na domiar złego w 18. minucie boisko opuścił z kontuzją Rafał Maćkowski. Pomimo piętrzących się problemów, gwardziści pokazali charakter. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził strzałem z szesnastego metra kapitan zespołu Mateusz Piotrowski.

W drugiej połowie koszaliński zespół stracił kolejnego kontuzjowanego gracza, Kornela Ryczowskiego (58. min), ale już 11. minut później - po dośrodkowaniu Piotrowskiego - Marcin Gawron uderzył piłkę głową, a po udanej interwencji bramkarza, popisał się skuteczną dobitką.

Wygraną 3:1, swoim drugim golem, przypieczętował w 84. min Piotrowski. Tym razem kapitan Gwardii trafił głową po dośrodkowaniu Gawrona z rzutu wolnego. Warto dodać, że gole zdobyte w Stargardzie to 18 i 19 trafienia 23-letniego pomocnika w tym sezonie!

W tabeli IV ligi Gwardia pozostała na drugim miejscu, ze stratą 2 punktów do liderującego Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Nad trzecim Bałtykiem ma już 5 pkt przewagi. W następnej kolejce podejmie MKP Szczecinek.

Błękitni II Stargard - Gwardia Koszalin 1:3 (1:1)
1:0 Kwiatkowski (5.), 1:1 Piotrowski (22.), 1:2 Gawron (69.), 1:3 Piotrowski (84.)