Gwardia Koszalin rozbiła rezerwy Błękitnych Stargard [ZDJĘCIA]

Gwardia Koszalin - Błękitni II Stargard 7:0
Gwardia Koszalin - Błękitni II Stargard 7:0 Jacek Wójcik
Świetny początek sezonu w IV lidze notują piłkarze Gwardii Koszalin. Po trzech kolejkach otwierają tabelę z kompletem zwycięstw i bilansem goli 20:0.

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach (4:0 z Orłem Wałcz i 9:0 z Wieżą Postomino), zespół trenera Ireneusza Kościelniaka nie dał żadnych szans Błękitnym II w pierwszym meczu sezonu w roli gospodarze.

Kibice na stadionie przy ul. Fałata obejrzeli jednostronne widowisko, w którym gospodarze już do przerwy mogli prowadzić różnicą 6-7 goli. Skończyło się na trzech. Wynik otworzył Adrian Cybula po odebraniu piłki obrońcom i minięciu bramkarza. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 kończąc ładną akcję Roberta Obsta z Sebastianem Milanowskim. Wynik do przerwy ustalił na 3:0 Gabriel Szygenda, zamykając dośrodkowanie Jorge Tapii. W pierwszej części Gwardia nie wykorzystała kilku innych, doskonałych okazji m.in. sam na sam z bramkarzem Cybuli i Milanowskiego. Z kolei Mateusz Piotrowski trafił w poprzeczkę, a Milanowski w słupek. Goście odpowiedzieli jednym celnym strzałem.

Po zmianie stron nadal stroną przeważającą byli gospodarze. Na 4:0 w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył Cybula, kompletując tym samym hattricka. W takiej samej sytuacji nie pomylił się również Rafał Maćkowski. Kolejną bramkę strzelił z karnego, wracający po kontuzji Damian Mosiejko (jedenastka za faul na Michale Mikołajczyku. Strzelecki koncert zakończył w 87. minucie strzałem głową Cezary Zalewski.

Gwardia Koszalin - Błękitni II Stargard 7:0 (3:0)
1:0, 2:0 Cybula (7., 24.), 3:0 Szygenda (36.), 4:0 Cybula (53.), 5:0 Maćkowski (67.), 6:0 Mosiejko (73. karny), 7:0 Zalewski (87.)

Wyniki innych meczów:

Darłovia Darłowo - Chemik Police 2:4 (2:1)
1:0 Myśliński (29.), 2:0 Kornaga (31.), 2:1, 2:2 Lis (32. karny, 50.), 2:3 Dąbrowski (76.), 2:4 Lewanowski (90+2)

Olimp Gościno - Biali Sądów 0:3 (0:3)
0:1 Krutin (6.), 0:2 Głąb (9. samob.), 0:3 Wójcik (35.)

Odra Chojna - Perła URB Dygowo 1:3 (1:0)
0:1 Orman (43. samob.), 1:1 Frączczak (64. samob.), 1:2 Górka (70.), 1:3 Frączczak (83.)

Iskierka Szczecin - Bałtyk Koszalin 1:2 (0:1)
0:1 Stępnik (10.), 1:1 Tokarewicz (71.), 1:2 Jaruzel (77.)

Orzeł Wałcz - MKP Szczecinek 4:2 (3:1)
1:0 Hermanowicz (14.), 2:0 Burak (20.), 2:1 Górny (27.), 3:1 Michalski (29. samob.), 3:2 Jurjewicz (72. karny), 4:2 Ściurkowski (89.)

Wybrzeże Rewalskie Rewal - Wieża Postomino 5:1 (3:0)
1:0 Sobstyl-Jałoszyński (12.), 2:0 Sawicki (22.), 3:0 Sobstyl-Jałoszyński (43. karny), 4:0 Krawiec (55.), 4:1 Tobctyxa (56.), 5:1 Chyła (78.)

Unia Dolice - Kluczevia Stargard 2:1 (1:1)