Gwardia Koszalin - Astra Ustronie Morskie 3:1 [zdjęcia, wideo]

Pojedynek Gwardii Koszalin i Astry Ustronie Morskie zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze Gwardii Koszalin pokonali przed własną widownią Astrę Ustronie Morskie 3:1. W pierwszych minutach spotkania gwardziści zepchnęli gości do głębokiej defensywy. Na bramkę strzeżoną przez Łukasza Krymowskiego sunął atak za atakiem. Na efekty nie było trzeba długo czekać. Już w dziesiątej minucie wynik meczu otworzył Norbert Neumann. Napastnik gospodarzy wykorzystał niepewne zachowanie defensywy Astry i strzałem w kierunku dalszego słupka bramki umieścił futbolówkę w siatce. Po chwili dwukrotnie bramce gości zagroził Ryuki Kozawa. Wydawało się, że kolejne gole dla Gwardii są kwestią czasu. W trzynastej minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Artur Próchnicki. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił Sebastian Fabiański i gra zaczęła się od nowa. W kolejnych minutach na murawie nie działo się zbyt wiele. Dopiero końcówka tej części przyniosła strzeleckie okazje. Najpierw Sebastian Ginter uderzył wprost w Łukasza Krymowskiego, a po drugiej stronie boiska ponad bramką strzelał szarżujący Stiepan Tyjeczko. Po przerwie w dalszym ciągu optyczną przewagę posiadali gospodarze, jednak tego dnia w grze gwardzistów brakowało dokładności i niekiedy pomysłu na skuteczne rozegranie akcji. Swoich szans szukali Przemysław Brzeziański, Wojciech Wójcik oraz Fabian Słowiński. Po jednym ze stałych fragmentów gry, goście wyprowadzili szybką kontrę, a Leszka Pazdura w ostatniej chwili ubiegł Sebastian Fabiański. W 78 minucie podopieczni Łukasza Drożdżala wykonywali kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu Łukasza Szymańskiego, w efektowny sposób piłkę do siatki posłał Wojciech Wójcik. Kilkadziesiąt sekund później Przemysław Brzeziański poradził sobie z defensywą Astry i pewnym strzałem ustalił rezultat spotkania. Gwardia Koszalin - Astra Ustronie Morskie 3:1 (1:1) Bramki: Norbert Neumann (10.), Wojciech Wójcik (78.), Przemysław Brzeziański (83.) - Artur Próchnicki (13.).