E.Link Gwardia Koszalin lepsza od beniaminka

W 8. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych, E.Link Gwardia Koszalin pokonała na wyjeździe groźnego beniaminka z Morąga.

- Cieszy wygrana z zespołem beniaminka, który wzmocnił się przed sezonem zawodnikami z przeszłością w Superlidze. Morąg to bardzo ciężki teren, z głośnym dopingiem, który robił świetną atmosferę. Od pierwszej minuty nadawaliśmy jednak ton spotkaniu i kontrolowaliśmy jego przebieg do końca - powiedział trener E.Link Gwardii, Piotr Stasiuk.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Gwardii 2:0 (4.), a konto zespołu otworzyli Damian Didyk i Maciej Fabianowicz (z karnego). Rywale na swoje pierwsze trafienie czekali aż do 6. min, gdy siódemkę wykorzystał ich najlepszy strzelec w tym sezonie Wojciech Golks (ma 50 goli po sobotnim meczu). Jego gra oraz doświadczonego Marka Daćko przynosiły największe zagrożenie bramce Gwardii. Do 20. min Golks uzbierał 4 gole i z wyniku 3:7 dla gości zrobiło się tylko 7:9.

Końcówka pierwszej połowy należała do dynamicznych Alego Mehdizadeha i Bartosza Laski. Ich trafienia wyprowadziły koszaliński zespół na pięciobramkowe prowadzenie w 27. min (13:8). Taka różnica utrzymała się do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia kołowego Gwardii, Tomasza Kowalkowskiego (16:10). Różnica 4-6 goli utrzymała się do połowy tej odsłony. W 45. min gospodarze zdołali odrobić część strat i zbliżyli się na 3 trafienia (19:22). Przez kilka kolejnych minut zespół Jedynki utrzymywał ten dystans do Gwardii.

Gospodarze mogli mieć cień nadziei na odwrócenie losów spotkania do stanu 24:21 dla Gwardii. Koszaliński zespół nie pozwolił im jednak na przejęcie kontroli nad meczem. W ostatnich 10. min dwie serie po 3:0, przypieczętowały wygraną lidera rozgrywek. Skuteczny w tym fragmencie był Mehdizadeh, który dołożył jeszcze 4 gole. W 59. min na najwyższe prowadzenie 31:23 trafił Damian Woźniak.

- Cieszy zdecydowane zwycięstwo na wyjeździe przed kolejnymi, również mocnymi spotkaniami, które nas czekają w niedługim czasie. Zadowolony jestem z postawy całego zespołu. Graliśmy zespołowo, co najlepiej widać po tym jak rozłożyły się zdobycze bramkowe - podsumował opiekun lidera I ligi.

UKS Jedynka KODO Morąg - E.Link Gwardia Koszalin 24:31 (10:15)
Jedynka: Pikura, Zalewski - Liszewski 1, Latarski, Ośko 1, Idzikowski, Kozłowski 1, Golks 8, Sowiński 1, Giżyński 1, Deptuła, Rogala, Gierszewski, Daćko 5, Jasowicz 6, Dzieniszewski.
Gwardia: Zwierz, Matusiak - Laskowski 4, Fabianowicz 4, Korczak 1, Mehdizadeh 6, Biskup 2, Laska 4, Kowalkowski 1, Duchnik, Iwanycja 2, Didyk 2, Ekstowicz 2, Woźniak 3.