Mateusz Pietras
Mecz Magda Linette - Lin Zhu
Mecz Magda Linette - Lin Zhu Rex Features/East News
Magda Linette (51. WTA) wygrała z Lin Zhu (57. WTA) 6:3, 6:2, w pierwszej rundzie turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie. Mecz trwał godzinę i dwadzieścia dwie minuty. Rywalką w drugiej rundzie będzie była liderka światowego rankingu WTA Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Pozytywny czas spędzony na ,,mączce''

Magda Linette ma bardzo udany okres. Nie tak dawano zagrała o trzeci tytuł w karierze, a pierwszy na kortach ceglanych. W Rouen (ranga 250) musiała uznać wyższość mistrzyni wielkoszlemowej Amerykanki Sloane Stephens (35. WTA). Z kolei w prestiżowym turnieju w Madrycie odpadła już w drugiej rundzie. Choć warto zauważyć, że Polka stawiała opór późniejszej finalistce i drugiej rakiecie świata Białorusince Arynie Sabalence.

Kapitalne otwarcie

W pierwszym meczu tegorocznej edycji w Rzymie po drugiej stornie siatki stanęła znajdująca się na 57. miejscu w rankingu WTA Chinka Lin Zhu.

Pierwszy set przebiegał po myśli poznanianki, która bardzo dobrze spisywała się przy własnym podaniu. Z kolei podczas returnu znalazła sposób na zawodniczkę z Państwa Środka. - W ósmym gemie szósty break point okazał się tym ostatnim.

Na przestrzeni czterdziestu pięciu minut gry wygrała 35 punktów z 60 możliwych. Na uwagę zasługuje brak podwójnego błędu serwisowego.

W drugiej partii dobrze dysponowana Biało-Czerwona kontynuowała pewną i mądrą grę na kortach Foro Italico.W drugiej partii Linette mogła pochwalić się serią czterech wygranych gemów z rzędu.

W siódmym gemie Linette nie wykorzystała piłki meczowej. Co nie udało się przy returnie znalazło powodzenie przy dobrze spasowanym dziś serwisie.

W kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawioną Białorusinką Wiktorią Azarenką.