Rok 1975. Złodziej, podpalacz, zabójca - przestępczy maraton...

Rok 1975. Złodziej, podpalacz, zabójca - przestępczy maraton w Czaplinku

Joanna Krężelewska

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Wizja lokalna – Janusz G. pokazuje, jak prowadził swoją ofiarę wzdłuż jeziora.

Wizja lokalna – Janusz G. pokazuje, jak prowadził swoją ofiarę wzdłuż jeziora. ©Archiwum Sądu Okręgowego w Koszalinie

Czaplinek, grudzień 1975 roku. „Wiadomo mamusi, że ja zamordowałem dziewczynę i trzy stodoły spaliłem. Więcej zrobić nie zdążyłem. Bo mnie zamknęli. Ale bym zrobił więcej” – napisał o feralnej nocy w liście do matki 18-letni Janusz G.
Wizja lokalna – Janusz G. pokazuje, jak prowadził swoją ofiarę wzdłuż jeziora.

Wizja lokalna – Janusz G. pokazuje, jak prowadził swoją ofiarę wzdłuż jeziora. ©Archiwum Sądu Okręgowego w Koszalinie

Czaplinek. Noc z 17 na 18 grudnia 1975 roku. Słupek rtęci spadł pięć kresek poniżej zera. Noc była pogodna, bezwietrzna. Księżyc w pełni oświetlał ziemię, pokryta niewielką warstewką śniegu. Już po północy na przystanek PKS przy ul. Długiej wiceprokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Koszalinie i milicjanci z Komendy Wojewódzkiej przyprowadzili 18-letniego Janusza G.

KLIKNIJ>>> Poznaj kryminalne historie z regionu sprzed 1975 rokuNa magnetofonie kasetowym, „filipsiaku”, utrwalali jego słowa. Podczas wizji lokalnej opowiedział, jak zgwałcił i zabił 21-letnią Weronikę E.

Jak zalogować się do zbrodniepomorza.pl. Instrukcja WIDEOCzy chcesz poznać dalszy ciąg tej wstrząsającej historii? A może interesuje Cię, jak wyglądała ówczesna rzeczywistość, jak prowadzono śledztwa i jakie wyroki ferowały sądy? Wszystko to znajdziesz na portalu dla pasjonatów historii regionu - zbrodniepomorza.pl

Zaloguj się, czytaj, oglądaj

Od niemal dwóch lat na łamach „Głosu” możecie przeczytać o przestępstwach, o których głośno było dekady temu. Opowieści te, rozbudowane i wzbogacone o materiały archiwalne, można znaleźć w jednym miejscu - na naszym portalu zbrodniepomorza.pl

Wystarczy się zalogować i opłacić dostęp. Jak to zrobić? W okno przeglądarki wpisz adres: zbrodniepomorza.pl W prawym górnym rogu strony kliknij „zaloguj się”, następnie w okienku rejestracji wpisz adres e-mail, podaj hasło i kliknij zarejestruj się. Następnie wejdź na swoją skrzynkę e-mail (podaną przy rejestracji) i kliknij w link, który otrzymasz od serwisu Zbrodnie Pomorza. Teraz logowanie: kliknij w ikonę „zaloguj” w prawym górnym rogu strony. Wpisz dane, podane przy rejestracji. Po zalogowaniu kliknij w ikonę po lewej stronie - „Oferta”. Wybierz interesującą część serii i kliknij Kup dostęp. Do wyboru mamy płatność SMS-em lub przelewem.

KLIKNIJ>>> Zbrodnicze pomorskie opowieści. Poznaj mniej znaną historię regionu

Ceny, opłaty

Za dostęp do pierwszych dziesięciu historii zapłacić trzeba 3,69 zł. Za dostęp do drugiej i każdej kolejnej - 6,15 zł. Można również kupić pakiet wszystkich historii - jego cena to 18,45 zł. Przypominamy, w komplecie otrzymasz czterdzieści historii oraz dziesięć materiałów dodatkowych - galerii i filmów.

Wejdź i wykup dostęp!

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo