16-letni sadysta zabił 20 kotów. Złapała go policja...

16-letni sadysta zabił 20 kotów. Złapała go policja (posłuchaj)

Archiwum

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Policja zatrzymała 16-latka, który znęcał się nad kotami.

Policja zatrzymała 16-latka, który znęcał się nad kotami. ©Archiwum

Policjanci z Myśliborza zatrzymali 16-latka, który znęcał się nad kotami. Płoszył zwierzęta z kryjówek, po czym szczuł je psem i rzucał w nie kamieniami. Uśmiercił w ten sposób ponad dwadzieścia zwierząt.
Policja zatrzymała 16-latka, który znęcał się nad kotami.

Policja zatrzymała 16-latka, który znęcał się nad kotami. ©Archiwum


Policjanci z Myśliborza otrzymali informację, że w niewielkiej miejscowości w powiecie Myśliborskim ktoś zabija bezdomne koty. Sprawą intensywnie zajęli się policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i rozpoczęli działania w okolicy, w której były zabijane zwierzęta.

Rozpytania mieszkańców i ustalenia operacyjne doprowadziły do identyfikacji sprawcy. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego. W miniony czwartek został on zatrzymany i doprowadzony do komendy. Tam w trakcie rozmowy z policjantami potwierdził, że znęcał się nad zwierzętami.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili nieletniemu osiem zarzutów z ustawy o ochronie zwierząt. Nastolatek przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów.

Interwencje policji. Więcej na www.gk24.pl/997

Jego ofiarami padały bezdomne koty. Płoszył je z kryjówek a gdy wybiegały szczuł je psem, rzucał w nie kamieniami i innymi ciężkimi przedmiotami. Powodował w ten sposób poważne okaleczenia kilkudziesięciu zwierząt, a cześć z nich nawet uśmiercił.

Sprawa wkrótce zostanie przekazana do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o konsekwencjach jakie poniesie 16-latek.GK24 znajdziesz także na

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (2)

Komentarze (30)

Wszystkie komentarze (30) forum.gk24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo