Nielegalna hodowla psów? Pitbulle miały brać udział w...

Nielegalna hodowla psów? Pitbulle miały brać udział w walkach (zobacz zdjęcia)

Policja

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Nielegalna hodowla psów? Pitbulle miały brać udział w walkach (zobacz zdjęcia)

©Policja

Niebezpieczne psy w klatkach, a także drewniana arena, w której miało dochodzić do nielegalnych walk - taki widok zastali policjanci z Gryfic na posesji jednej z niewielkich miejscowości tego powiatu. Znajdowała się tam prawdopodobnie nielegalna hodowla psów rasy "pitbull".
Nielegalna hodowla psów? Pitbulle miały brać udział w walkach (zobacz zdjęcia)

©Policja

6 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Koszalińskiego

Nielegalna hodowla psów

Nielegalna hodowla psów

Link do głównego zdjęcia

©KWP Szczecin


Psy były prawdopodobnie przygotowywane do nielegalnych walk.

Policjanci z Posterunku Policji w Płotach wraz z pracownikiem Urzędu Miasta, Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz inspektorami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na podstawie informacji wkroczyli wczoraj na teren jednej z posesji na terenie powiatu gryfickiego.

Kiedy funkcjonariusze weszli na posesję odkryli na miejscu prawdopodobnie nielegalną hodowlę niebezpiecznych psów rasy pitbull.
W sumie odnaleziono 9 dorosłych psów oraz trzy szczeniaki. Trzy dorosłe psy oraz szczeniaki znajdowały się w dwóch betonowych kojcach z siatką.

Pozostałe psy znajdowały się w drewnianych budach i były przywiązane grubymi łańcuchami. Nie było przy nich ani wody ani pożywienia. Wszystkie psy były wychudzone, miały na sobie liczne ślady ran, które mogą świadczyć o tym, że prawdopodobnie powstały po stoczonych walkach. Zwierzęta były bardzo agresywne w stosunku do siebie i ludzi.

Policjanci na terenie posesji odnaleźli ponadto dwa martwe dorosłe psy, które były w stanie rozkładu. Zostały one zabezpieczone procesowo i przewiezione do badań.

Obecni na miejscu lekarze weterynarii oraz inspektorzy TONZ bardzo dokładnie sprawdzali zachowanie się wszystkich psów. Stwierdzili, iż nie nadają się do umieszczenia w schronisku. Dlatego podjęto decyzję o ich uśpieniu. Trzy szczeniaki zostały przewiezione do schroniska dla zwierząt w Szczecinie.
W trakcie przeszukania kilkadziesiąt metrów za posesją, na łące policjanci ujawnili drewnianą "arenę" wyścieloną wykładziną dywanową mogącą służyć do walk psów.

Policjanci wykonali oględziny miejsca, zabezpieczono dokumentację fotograficzną. Na miejscu rozpytana kobietę, konkubinę prawdopodobnie właściciela psów. Z mężczyzną próbowano nawiązać telefoniczny kontakt, jednak od tego momentu ślad po nim zaginął. W tej chwili policjanci starają się ustalić gdzie on przebywa.

W powyższej sprawie jest prowadzone postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności nieludzkiego przechowywania i traktowania psów jak również, czy były one wykorzystywane do walk.

Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.gk24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GK24 poleca

Wideo