Wysoka wygrana Kospel Gwardii Koszalin na początek drugiej rundy [ZDJĘCIA]

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęła rundę rewanżową Kospel Gwardia Koszalin.
Od pewnego zwycięstwa rozpoczęła rundę rewanżową Kospel Gwardia Koszalin. Jacek Wójcik
Od pewnego zwycięstwa rozpoczęła rundę rewanżową Kospel Gwardia Koszalin. Podopieczni Piotra Stasiuka umocnili się na 3. miejscu w tabeli.

Zespoły I ligi wróciły do rywalizacji po półtoramiesięcznej przerwie. Pierwszym rywalem trzeciej w tabeli Kospel Gwardii była drużyna z Wejherowa, która przed 12. serią plasowała się o jedno miejsce niżej, ze stratą punktu.

Lepiej rozpoczęli goście. Po 4. minutach Tytani prowadzili 3:1. Gwardia wyrównała w szóstej (3:3), ale w kolejnych minutach Tytani jeszcze trzy razy obejmowali jednobramkowe prowadzenia. Gra w tym fragmencie nie mogła się podobać. Obie drużyny popełniały proste błędy, było mnóstwo niedokładności i łatwych strat.

Gospodarze objęli pierwsze prowadzenie w 12. min, za sprawą Dawida Szcześniaka (7:6). Goście odpowiedzieli na 7:7, ale akcje Gwardii zaczęły się zazębiać. Między 14. i 19. min zaliczyła serię 4:0 na 11:7. Do końca pierwszej odsłony Tytani dochodzili jeszcze na dystans 2 trafień, końcówka należała jednak do Gwardii. Rzuty Pawła Dzierżawskiego i debiutanta Andreja Abramowa, zapewniły 4-bramkową przewagę na przerwę.

Również drugą odsłonę koszaliński zespół rozpoczął od dwóch szybko zdobytych goli przez Maksyma Kruczkowa (31. - 18:12). W 37. min przewaga Gwardii wzrosła do 8 trafień (22:14), a skuteczną grą popisywał się inny nowy gracz w zespole, Michał Łapucha (3 gole w ciągu 4. min, w sumie 5 trafień w meczu).

Już do końca meczu Gwardia kontrolowała spotkanie, nie pozwalając rywalom zbliżyć się na mniej niż 5 trafień. Mecz zakończyła serią 3:0, na najwyższą różnicę w całym meczu 9 goli.

Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 34:25 (16:12)
Gwardia: Rycharski, Bugaj, Sokołowski - Abramow 1, Łapucha 5, Szcześniak 3, Jakutowicz 2, Słodkowski 2, Radosz 3, Goerig, Dzierżawski 6, Kruczkow 8, Skiba, Kurowski 1, Derdzikowski 3.
Tytani: Cholcha, Nowosad - Jurkiewicz 7, Klaman, R. Wicki, M. Wicki 3, Bartoś 7, Bach 1, Przymanowski, Wejher 2, Maks. Sałata 1, Mik. Sałata, Szafrański 2, Rompa, Pałkowski 1, Pohnke 1.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?