Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki egzaminów klas ósmych z Koszalina. Zachwytów nie ma

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Język polski, matematyka i język obcy nowożytny (najczęściej wybierany jest angielski) - przez trzy dni z tymi przedmiotami mierzyli się w maju uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych
Język polski, matematyka i język obcy nowożytny (najczęściej wybierany jest angielski) - przez trzy dni z tymi przedmiotami mierzyli się w maju uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych archiwum
Absolwenci klas ósmych poznali wyniki z egzaminów, z których punktacja ma mieć kluczowe znaczenie w kontekście wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Język polski, matematyka i język obcy nowożytny (najczęściej wybierany jest angielski) - przez trzy dni z tymi przedmiotami mierzyli się w maju uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Teraz przyszły wyniki. Choć na zbiorcze rezultaty uczniów z koszalińskich szkół trzeba będzie trochę poczekać, to nie oznacza, że ci najbardziej zainteresowani nie wiedzą, jak im poszło.

- Jesteśmy na etapie liczenia i podsumowywania wyników naszych uczniów, ale wstępnie można powiedzieć, że wyniki są na minimalnym zadowalającym poziomie - ocenił Marek Niesłuchowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Koszalinie. - Wiadomo, zawsze może być lepiej, ale patrzymy też na specyfikę naszej placówki. Mamy dużo osób z orzeczeniami, do tego sporo uczniów z Ukrainy - dodał.

- Mamy klasy, w których wyniki są świetne, ale też i takie, w których poszło słabo - przyznała Joanna Torbińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Koszalinie. - Język polski od kilku lat wypada nam słabiej. Język angielski niezmiennie oceniamy bardzo wysoko, a matematyka poszła średnio. Na pewno będziemy zastanawiać się, jak pracować z uczniami, by było lepiej - dodała.

W skali ogólnopolskiej w terminie głównym do egzaminów przystąpiło 510 400 osób (w tym 13 800 obywateli Ukrainy), a w samym Koszalinie - 1470 uczniów. Jeśli chodzi o średnią uzyskiwaną przez nich punktację z poszczególnych przedmiotów, to wygląda to następująco: język polski - 66 procent, matematyka - 53 procent, język angielski - 66 proc. i język niemiecki - 53 proc. Spoglądając na średnie rezultaty na poziomie wojewódzkim, to przeciętna punktacja z języka polskiego wyniosła 61,27 procent, z matematyki - 48,83 proc. i z języka angielskiego - to odpowiednio 63,88 proc. W roku ubiegłym w skali kraju średni wynik z języka polskiego to 60 procent (czyli w 2023 mamy wyraźny progres), z matematyki - 57 proc. (teraz uczniom poszło gorzej), z języka angielskiego - 67 proc. (porównywalnie) i z języka niemieckiego - 50 proc. (nieznaczna poprawa w 2023).

Najwyższe wyniki ze wszystkich trzech egzaminów mieli uczniowie zamieszkujący miasta liczące powyżej 100 tysięcy mieszkańców, a w podziale na płeć, lepiej radziły sobie dziewczęta.

Jak na tym tle wypadł Koszalin? Jeszcze nie wiadomo. - Wciąż czekamy na oficjalne wyniki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dotyczące szkół z naszego miasta, jesteśmy w stałym kontakcie z placówką. Informacje ze szkół zbiera też nasz Wydział Edukacji - poinformował Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera