Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory Samorządowe 2024 w Koszalinie. Na razie bez żadnych incydentów [ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
PAP
PAP
Wybory samorządowe 2024 w Koszalinie
Wybory samorządowe 2024 w Koszalinie Radosław Brzostek
Bardzo spokojnie przebiegają wybory samorządowe w Koszalinie. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. W komisjach wyborczych też spokój. Frekwencja na razie jest niska.

Jak informuje rzeczniczka policji Monika Kosiec w regionie koszalińskim wybory przebiegają na razie wyjątkowo spokojnie. Również komisarz wyborczy nie odnotował jeszcze żadnych incydentów.

W komisjach wyborczych w mieście, w których pytaliśmy o frekwencję, na razie informują, że ta jest niska. Prawdopodobnie więcej głosujących - uważają nasi rozmówcy- pojawi się po godzinie 12.

Aktualizacja:

Jak informuje nas dyrektor biura wyborczego w Koszalinie Patrycja Wysoczańska, w regionie koszalińskim nie doszło jak na razie do żadnych znaczących zakłóceń ciszy wyborczej czy też złamania przepisów okołowyborczych. Mieszkańcy zgłaszali jedynie plakaty wyborcze wiszące w sąsiedztwie komisji wyborczych, ale po kontakcie z przedstawicielami komitetów wyborczych, plakaty były natychmiast usuwane.

Wybory samorządowe 2024: W niedzielę głosowanie od godz. 7 do 21

Głosowanie w wyborach samorządowych odbędzie się w niedzielę, w godzinach od 7 do 21. Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości; dokument pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie i dopuścić go do głosowania.

W lokalu wyborczym otrzymamy karty do głosowania. Na każdej karcie powinna się znajdować pieczęć obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukowany odcisk pieczęci terytorialnej komisji wyborczej. Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Wszystkie karty do głosowania będą koloru białego, przy czym nazwiska kandydatów będą wydrukowane na kolorowym tle.

Na każdej z kart do głosowania można postawić tylko jeden znak X przy jednym nazwisku. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

Po wypełnieniu kart wyborca musi je wrzucić do urny wyborczej; nie wolno wynosić kart do głosowania poza lokal wyborczy, ani też odstępować komukolwiek takiej karty. Przepisy karne Kodeksu wyborczego mówią, że grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Do urny musi być wrzucona kompletna karta głosowania. Karta, której część została oderwana i niewrzucona lub wrzucona osobno, będzie uznana za nieważną.

7 kwietnia w wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 21 kwietnia.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera