Worek medali sportowców z regionu koszalińskiego

Jacek Wójcik [email protected]
Anita Zdrodowska z koszalińskiego Dragona zwyciężyła w rywalizacji seniorek do 50 kg. Jacek Wójcik
Sporty walki: Mistrzostwa Polski ADCC w submission fighting przyniosły sukcesy zawodnikom z Białogardu, Kołobrzegu i Koszalina.

Szczecin był gospodarzem 9. Mistrzostwa Polski w submission fighting ADCC. Zawody przeprowadzone zostały w kategoriach od juniorów do masters. Wśród uczestników nie zabrakło fighterów z klubów naszego regionu. Stawali oni wielokrotnie na podium.

W kategorii zaawansowanych z dobrej strony w wadze do 98,9 kg pokazał się Paweł Szwenk. Zapaśnik AKS Białogard zajął drugie miejsce ulegając w finale Tomaszowi Narkunowi. W wadze + 98,9 kg zwycięzcą został Wojciech Lach z koszalińskiego Dragona.

Sporo medali dla naszych zawodników w grupie średnio zaawansowanych.

Do 65,9 kg mistrzem został Jakub Maszczak z AKS Białogard, a wicemistrzem Piotr Dzida ze Szczerek Fight Team Kołobrzeg.

W wadze do 87,9 kg drugie miejsce wywalczył Michał Białobrzeski z Dragona, a wśród najcięższych (+98,9 kg) jego osiągnięcie powtórzył klubowy kolega Krzysztof Orłowski. W kategorii masters po srebro w wadze +76,9 kg sięgnął Artur Bania z AKS Białogard, a w gronie początkujących do 60 kg triumfował Szymon Pustelnik z Dragona. W kategorii seniorek dwa medale. W wadze do 50 kg zwycięstwo odniosła utytułowana koszalinianka Anita Zdrodowska, a powyżej 60 kg brązowy medal przypadł Klaudii Bogusławskiej ze Szczerek Fight Team.

Sporo medali zdobyli juniorzy i juniorki. Na podium w kategorii do 50 kg juniorów stanęła kołobrzeżanka Weronika Nitecka. Ze względu na to, że w jej wadze nie było innych zawodniczek, walczyła z juniorami, zajmując drugie miejsce. Brązowe medale zdobyli jej klubowi koledzy Kacper Werema (83 kg), Marcin Dobrowolski (55 kg) i Jakub Andrzejczuk (60 kg). W kategorii juniorów trzy medale wywalczyli też białogardzianie.

Do 55 kg wicemistrzem został Mateusz Antosiewicz, a brązowym medalistą Łukasz Antosiewicz. Z kolei do 91 kg po brąz sięgnął Mateusz Kłusek.