Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - Świt Skolwin 0:1 [zdjęcia]

O losach rywalizacji juniorów starszych Gwardii Koszalin i Świtu Skolwin zadecydowała jedna bramka. Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy starsi Gwardii Koszalin ulegli swoim rówieśnikom ze Świtu Skolwin 0:1. Rozgrywki w Wojewódzkiej Lidze Juniorów powoli wkraczają w decydującą fazę. Wydawało się, że walka o możliwość gry w zmaganiach centralnych rozegra się między wychowankami Gwardii Koszalin i Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg. Obie drużyny znajdują się w ostatnim czasie w nieco słabszej dyspozycji, co wykorzystał Chemik Police, zajmując miejsce w fotelu lidera rozgrywek. W poprzedniej kolejce młodzi gwardziści rywalizowali na swoim boisku ze Świtem Skolwin. Przez pełne dziewięćdziesiąt minut optyczną przewagę posiadali podopieczni Marcina Lisztwana. Na bramkę gości groźnie uderzali Szymon Król, Jarosław Przedborski, Bartłomiej Maciukajć oraz Sebastian Martofel. Przed przerwą Świt zagroził bramce strzeżonej przez Gabriela Chmurzyńskiego zaledwie raz. Znakomitej szansy nie wykorzystał Paweł Gejdyk. W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Swoich szans szukali Bartłomiej Maciukajć oraz Łukasz Cygan. Tego dnia młodym gwardzistom brakowało jednak skuteczności. Goście przeprowadzili w tej części dwie groźne kontry. Najpierw swojej okazji nie zdołał wykorzystać Adam Chromy, a w 70 minucie po kolejnej kontrze, piłkę do siatki posłał Paweł Gejdyk. Mimo olbrzymiej determinacji, gospodarzom nie udało się odmienić losów rywalizacji. Po tej porażce podopieczni Marcina Lisztwana plasują się na trzeciej pozycji z dorobkiem 38 punktów. Z jednym "oczkiem" więcej tabelę otwierają Chemik Police i AP Kotwica Kołobrzeg. Obie drużyny zmierzyły się podczas minionego weekendu w bezpośrednim starciu. Policzanie zwyciężyli aż 5:0. Gwardia Koszalin - Świt Skolwin 0:1 (0:0) Bramka: Paweł Gejdyk (70.) Gwardia: Chmurzyński - Morawiec, Brodowicz, Pazdecki, Bąk (68. Łastowski), Król, Maciukajć, Cygan (75. Chwiałkowski), Przedborski (60. Pudzik), Chać, Martofel (75. Bilski).