Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sześć komitetów powalczy o Radę Miasta Szczecinek

Rajmund Wełnic
31 stycznia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinek w okręgu nr 2 (część Trzesieki i osiedla Zachód).
31 stycznia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinek w okręgu nr 2 (część Trzesieki i osiedla Zachód). Rajmund Wełnic
Sześć komitetów wyborczych zarejestrowało się w wyborach uzupełniających do szczecineckiej Rady Miasta. Próżno tam szukać Prawa i Sprawiedliwości czy Platformy Obywatelskiej.

31 stycznia odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinek w okręgu nr 2 (część Trzesieki i osiedla Zachód) po Małgorzacie Golińskiej, która została posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i złożyła mandat radnej. Rywalizacja o miejsce po niej – choć nie zmieni układu sił w szczecineckim samorządzie, bo Platforma Obywatelska ma zdecydowaną większość – na pewno jest bardzo prestiżowa. PO przegrała właśnie w Szczecinku pierwsze wybory od bez mała dekady i będzie chciała pokazać, że to wypadek przy pracy. PiS zamierza obronić stan posiadania i udowodnić, że za 3 lata też może się pokusić o zwycięstwo.

Zdziwi się jednak ktoś, kto zobaczy nazwy komitetów wyborczych, które właśnie się zarejestrowały. Nie ma tam ani PiS, ani PO. Jedyna partia, jaka przyznaje się do swego szyldu to .Nowoczesna Ryszarda Petru (pełnomocnik Ilona Greda-Wójtowicz), które debiutuje na lokalnej scenie politycznej. Jest jeszcze Porozumienie Samorządowe (pełnomocnik Edward Szysz), formalnie stowarzyszenie skupione wokół starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa, które przed rokiem spróbowało bez powodzenia zaistnieć w walce o Radę Miasta Szczecinka. Jest Razem dla Szczecinka (Mariusz Ratajczak) – koalicja PiS, Stowarzyszenia Terra i Kongresu Nowej Prawicy – to pod jej szyldem startowała Małgorzata Golińska. Ponadto komitety: Łączy nas miasto (pełnomocnik Robert Robak), Nowe miasto (pełnomocnik Dorota Juniewicz) i Szczecinek Obywatelski (pełnomocnik Jan Stasiuk).

Środowisko PO bynajmniej nie odpuściło wyborów – tym razem zdecydowało się ono wystartować nie pod szyldem partyjnym, ale jako komitet wyborców Łączy nas miasto. Przykład Porozumienia Samorządowego, czy chociażby koalicji Razem dla Szczecinka, pokazuje, że na szczeblu lokalnym szyld partii wcale nie musi pomagać. Na pewno wybory uzupełniające będą dla działaczy partii poligonem doświadczalnym. Nazwiska kandydatów poznamy najpóźniej do 22 grudnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!