Pożar domu w Łęknicy.

Pożar domu w Łęknicy. Potrzebna jest pomoc [zdjęcia, wideo]

Rajmund Wełnic

Głos Koszaliński

Głos Koszaliński

Po pożarze domu w Łeknicy (gmina Barwice) bez dachu nad głową znalazły się cztery rodziny. Potrzebna jest każda pomoc, najbardziej materiały budowlane.
Pożar i zgliszcza domu w Łeknicy
1/11

Przejdź do
galerii zdjęć

©Rajmund Wełnic

Jak już informowaliśmy, w środę wieczorem płomienie ogarnęły czterorodzinny dom w Łeknicy koło Barwic. Najprawdopodobniej zarzewiem ognia był piecyk typu koza w jednym z mieszkań. – Sąsiadów akurat nie było, a starsza pani była na dole i niczego nie zauważyła – mówi Barbara Smółka, jedna z poszkodowanych. – Gdy spostrzegliśmy, co się dzieje, było już za późno na ugaszenie pożaru w zarodku. Każdy chwycił, co miał pod ręką i uciekał, tak jak stał. Jak przyjechali strażacy to już nikomu nie pozwolili wchodzić do środka.

Straty są ogromne, w części budynku całkowicie spłonął dach, zalany jest parter. Tam ludzie stracili niemal wszystko. Stosunkowo najmniej ucierpiał dom położony najbliżej drogi wojewódzkiej, ale w żadnym na razie nie można zamieszkać. – Czekamy na przyjazd inspektora nadzoru budowlanego, który oceni, czy budynek można odbudować, czy nadaje się tylko do rozbiórki – mówi załamana pani Irena, która straciła niemal cały dorobek życia. – Mieszkałam tu 23 lata…

Na razie ludzie nie mają gdzie mieszkać, najbliższe dni spędzą u rodzin. Co będzie potem? Nie wiadomo.

Na miejscu był już burmistrz Barwic Zenon Maksalon, gmina zaoferowała doraźną pomoc. Każda rodzina otrzyma 5 tysięcy zł wsparcia, ale na pewno nie wystarczy to na odbudowanie domu. Potrzeba dosłownie wszystkiego, najbardziej materiałów budowlanych. Osoby i firmy chcące pomóc dotkniętym tragedią proszone są o kontakt telefoniczny z sołtys Łeknicy Danutą Serafin (662 764 242). – Z góry dziękujemy za każde wsparcie – mówi pani sołtys.

Popularne na gk24:Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Polub nas na Facebooku

Czytaj Głos Koszaliński

Zdjęcia ze Szczecinka

Wideo ze Szczecinka

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Pogodowy kataklizm. Zobacz, jak będzie tonął nasz region [zdjęcia]

Pogodowy kataklizm. Zobacz, jak będzie tonął nasz region [zdjęcia]

Czy Wampir z Bytowa zabił kaprala Mantaja?

Czy Wampir z Bytowa zabił kaprala Mantaja?

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]