Platforma ujawnia kandydata na burmistrza Szczecinka. Inni...

  Platforma ujawnia kandydata na burmistrza Szczecinka. Inni też nie śpią

  Zdjęcie autora materiału
  Rajmund Wełnic

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Platforma ujawnia kandydata na burmistrza Szczecinka. Inni też nie śpią

  ©Rajmund Wełnic

  Wyścig do szczecineckiego ratusza rozpoczyna się na dobre. W środę start w walce o fotel burmistrza potwierdził wiceburmistrz Daniel Rak.
  Platforma ujawnia kandydata na burmistrza Szczecinka. Inni też nie śpią

  ©Rajmund Wełnic

  Tym samym potwierdziły się nasze informacje, że formalne zgłoszenie kandydatury zastępcy burmistrza Szczecinka w wyborach na szefa miasta nastąpi jeszcze w marcu.

  - Czas przeciąć spekulacje i oficjalnie ogłosić nazwisko naszego kandydata – zaczął na środowej konferencji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, a zarazem szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Obecni na konferencji szefowie koła miejskiego i klubu radnych zapewnili, że Daniela Raka poparli jednogłośnie wszyscy członkowie partii i radni.

  - Na przedstawienie szczegółów mojego programu przyjdzie jeszcze czas, teraz mogę zapewnić, że chcę utrzymać strategiczny kierunek zrównoważonego rozwoju miasta – mówił kandydat, który od blisko 13 lat jest „prawą ręką” obecnego burmistrza, który mówił, że „jest zafascynowany jego kreatywnością”.

  Spytaliśmy, czy koalicja PO i Nowoczesnej, zawiązana przed wyborami samorządowymi na szczeblu wojewódzkim, ma szansę zaistnieć w Szczecinku?

  - Sprawa kandydata na burmistrza jest rozstrzygnięta – Jerzy Hardie-Douglas nie wykluczył jednak współpracy programowej i tworzenia wspólnych list kandydatów na radnych miejskich i powiatowych. W tej koalicji – mówił burmistrz – jest także miejsce dla lewicy.

  Z kim zmierzy się Daniel Rak? Na dziś swój udział w walce o sukcesję po Jerzy Hardie-Douglasie zgłosili Wiesław Suchowiejko, były poseł i eks-członek PO związany z jej konserwatywnym skrzydłem. Dziś kieruje Zespołem Szkół Społecznych.

  Kandydować też będzie poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk, szef tej partii na Pomorzu Zachodnim. Na co dzień prowadzi prywatny gabinet dentystyczny. Rozmowę z nim o jego wyborczych planach – nie do końca zbieżnych z tym co proponuje lokalna PO - zamieszczamy w piątkowym (9 marca) tygodniku „Głos Szczecinka”, dodatku do magazynu „Głosu Koszalińskiego”.

  Inne ugrupowania i partie jeszcze czekają. - Jak tylko będziemy mieć kandydata, natychmiast to ogłosimy – mówi szczecinecka poseł Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska. - Będzie to osoba, która zjednoczy całą prawą stronę sceny politycznej. Obecna ratuszowa opozycja Razem dla Szczecinka tworzona m.in. przez PiS ma jednak z tym problem, zwłaszcza po nominacji Małgorzaty Golińskiej na wiceministra środowiska.

  Wiele wskazuje też na to, że swego kandydata będzie mieć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tutaj najczęściej pada nazwisko Sebastiana Lewczuka, pracownika Urzędu Pracy w Szczecinku.

  Zobacz także Rozmowa z Danielem Rakiem, nowym kandydatem na burmistrza Szczecinka



  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecinka

  Wideo ze Szczecinka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Zobacz koniecznie

  Mieli torturować dwoje dzieci. Para z Drawska przed sądem Sonda GK24. Czy reklamy powinny zniknąć z krajobrazu Koszalina?