Głos Koszaliński

Rozpoczął się remont murów kościoła WNMP w Sławnie [ZDJĘCIA]

Rozpoczęły się prace polegające  na remoncie murów kościoła WNMP w Sławnie. To efekt podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim na dotację z funduszy

Wojciech Kulig

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Rozpoczęły się prace polegające na remoncie murów kościoła WNMP w Sławnie. To efekt podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim na dotację z funduszy unijnych sięgającą 2,5 mln złotych.

Na razie przy murach kościoła ustawione zostały rusztowania. - Zaplanowane roboty konserwatorsko-renowacyjne obejmą oczyszczenie elewacji sławieńskiego zabytku, konserwację ścian i okien - informuje nas Rafał Szymczewski z biura promocji i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta w Sławnie.

Największy obiekt budowlany w Sławnie do tej pory remontowany był od zewnątrz. W2015 roku zakończył się remont dachu wieży kościelnej. W ubiegłym roku przeprowadzono renowację nad prezbiterium, nawą główną, nawami bocznymi, kaplicą i zakrystią.

Obecne prace potrwają do końca 2018 roku. Inwestycja kosztuje łącznie blisko 3 mln złotych. Oprócz 2,5 milionowej dotacji z funduszy unijnych 200 tysięcy złotych dołożyło Starostwo Powiatowe. Taką samą kwotę przekazł Urząd Miejski w Sławnie. Pozostałe pieniądze to wkład własny sławieńskiej parafii.

- Ponadto Parafia pw. WNMP w Sławnie otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w wysokości 233 tysięcy złotych na istalację fotowoltaiczną - dodaje Rafał Szymczewski. Sławieński kościół ufundowany został w latach 1326-1364przez księżnę Zofię, żonę Barnima IV.

Zobacz także Pamiątkowe zdjęcie przy czołgu w Sławnie

Polecamy