Śledczy przyjrzą się fali nienawiści w aquaparku w...

Śledczy przyjrzą się fali nienawiści w aquaparku w Koszalinie

Rafał Wolny

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Aquapark Koszalin

©Archiwum

Lada dzień zostanie wszczęte postępowanie w sprawie znieważenia muzułmanki kąpiącej się w parku wodnym w Koszalinie. Jej strój był zgodny z regulaminem.
Aquapark Koszalin

©Archiwum

Fala często agresywnych, obelżywych i wulgarnych komentarzy rozlała się w Internecie po opublikowaniu na portalu Facebook fotografii muzułmanki zażywającej kąpieli w Parku Wodnym w tradycyjnym dla tej kultury stroju kąpielowym (tzw. burkini). Agresja komentujących była na tyle duża, że prokuratura szykuje postępowanie w tej sprawie. - Będzie ono dotyczyć nawoływania do nienawiści i znieważenia osób z uwagi na narodowość lub wyznanie - informuje Ewa Dziadczyk z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.


Dokumentacja trafiła już do Prokuratury Okręgowej w Kołobrzegu (zajmuje się tego typu sprawami) i lada dzień śledztwo zostanie wszczęte. - Materiału do analizy jest jednak na tyle dużo, że efektów można spodziewać się nie wcześniej niż za kilka miesięcy - podkreśla Ziemowit Książek z kołobrzeskiej prokuratury.

Osoby, którym zostanie udowodnione przestępstwo, grozi nawet pięć lat więzienia - sankcja za groźby. Znieważenie może oznaczać do trzech lat, a do dwóch lat czeka tych, którzy nawoływali do nienawiści.

Niezależnie od działań prokuratury, kierownictwo aquaparku rozważa powództwo cywilne wobec najbardziej krewkich komentatorów.

- W związku z tą całą falą nienawiści ponieśliśmy spore straty wizerunkowe, a także wymierne koszty związane z koniecznością przebudowy strony internetowej - uzasadnia Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych.

Jednocześnie ostatecznie rozwiewa wątpliwości w kwestii burkini, w którym kąpała się muzułmanka. - Jest ono całkowicie zgodne z naszym regulaminem i przy następnej okazji bez wahania wpuścimy kobietę w takim stroju do Parku Wodnego, gdyż uprawnia on do skorzystania z naszych usług - zaznacza szefowa ZOS.Popularne na gk24:


Komentarze (326)

Wszystkie komentarze (326) forum.gk24.pl

Polub nas na Facebooku

Czytaj Głos Koszaliński

Zdjęcia z Koszalina

Wideo z Koszalina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Smaki Pomorza - głosuj na swoich kandydatów!

Smaki Pomorza - głosuj na swoich kandydatów!

60. Zawody Rowerkowe dla dzieci w Koszalinie! Trwają zapisy!

60. Zawody Rowerkowe dla dzieci w Koszalinie! Trwają zapisy!

Wejdź i zobacz co dzieje się na Pomorzu!

Wejdź i zobacz co dzieje się na Pomorzu!