Cacka na czterech kołach zawitają do Koszalina, Darłowa i...

Cacka na czterech kołach zawitają do Koszalina, Darłowa i Mielna [zdjęcia]

Red

Głos Koszaliński

Głos Koszaliński

Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja rajdu.
1/7
przejdź do galerii

Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja rajdu. ©Tomasz Kołtys

Automobilklub Koszaliński zaprasza na drugą edycję imprezy dla posiadaczy klasycznych pojazdów: Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 18-20 września 2015 r.
Automobilklub Koszaliński zaprasza na drugą edycję imprezy dla posiadaczy klasycznych pojazdów: Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 18-20 września 2015 r. Bazą rajdu pozostaje Hotel VERDE w Mścicach k.Koszalina, natomiast sporo nowości spotka uczestników na trasie rajdu oraz w formule imprezy, którą rozszerzono do 3 dni. Podczas trzech etapów podzielonych na 4 sekcje załogi zmierzą się z licznymi zadaniami - przygotowaliśmy m.in. próby sprawności jazdy (SZ), oceny techniki jazdy (OTJ), testy jazdy na regularność (RT) i ukryte zadania specjalne.

Tym razem pierwszy etap rozpocznie się już w piątkowy wieczór - załogi udadzą się na 30-kilometrową trasę by zdobywać pierwsze punkty. Finałowym miejscem tego etapu będzie Mielno, do którego załogi dotrą o zachodzie słońca. Tam, na głównym deptaku, swoje pojazdy zaprezentują publiczności. Sobota to najdłuższy z etapów liczący prawie 100 km. Załogi wyruszą z bazy rajdu na trasę do Darłowa, by tam zniknąć w lochach zamku... Po mrożącym krew w żyłach zadaniu czeka chwila relaksu podczas obiadu, który zaserwuje uczestnikom Marina Royale w Darłówku Zachodnim. Ale jeszcze przed przerwą próba sprawności jazdy w awanporcie nad
samym morzem. Popołudniowa sekcja to powrót do bazy rajdu, a po drodze kolejne próby i zadania. W sobotę także dwie próby na koszalińskiej giełdzie - pierwsza o 11:45, druga o 17:00. Pół godziny później załogi zaprezentują się przed koszalińskim ratuszem.

Niedzielna sekcja to tzw. "Róża Wiatrów" po Koszalinie i punkt kulminacyjny w koszalińskim amfiteatrze, w którym podobnie jak podczas 1. edycji odbędzie się "Konkurs Gracji i Elegancji" podczas którego załogi zaprezentują się w strojach z epoki auta, którym startują w rajdzie. Podsumowanie 2. Pomerania Classic i rozdanie pucharów oraz nagród rozpocznie się w Hotelu VERDE o godz. 14:00.

Szczegółowe informacje, regulamin rajdu oraz elektroniczny formularz zgłoszenia znajdują się na stronie rajdu: www.rajdpomerania.pl Zgłoszenia przyjmowane są do północy 14 września. Zapraszamy także na FanPage: www.fb.com/rajdpomerania

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia z Koszalina

Wideo z Koszalina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Zobacz kandydatki do tytułu Miss Lata 2016! [zdjęcia]

Zobacz kandydatki do tytułu Miss Lata 2016! [zdjęcia]

Zbrodnie Pomorza to 38 reportaży poświęconych przestępstwom i zbrodniom

Zbrodnie Pomorza to 38 reportaży poświęconych przestępstwom i zbrodniom

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!