Cacka na czterech kołach zawitają do Koszalina, Darłowa i...

  Cacka na czterech kołach zawitają do Koszalina, Darłowa i Mielna [zdjęcia]

  Red

  Głos Koszaliński

  Głos Koszaliński

  Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja rajdu.
  1/7
  przejdź do galerii

  Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja rajdu. ©Tomasz Kołtys

  Automobilklub Koszaliński zaprasza na drugą edycję imprezy dla posiadaczy klasycznych pojazdów: Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 18-20 września 2015 r.
  Automobilklub Koszaliński zaprasza na drugą edycję imprezy dla posiadaczy klasycznych pojazdów: Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 18-20 września 2015 r. Bazą rajdu pozostaje Hotel VERDE w Mścicach k.Koszalina, natomiast sporo nowości spotka uczestników na trasie rajdu oraz w formule imprezy, którą rozszerzono do 3 dni. Podczas trzech etapów podzielonych na 4 sekcje załogi zmierzą się z licznymi zadaniami - przygotowaliśmy m.in. próby sprawności jazdy (SZ), oceny techniki jazdy (OTJ), testy jazdy na regularność (RT) i ukryte zadania specjalne.

  Tym razem pierwszy etap rozpocznie się już w piątkowy wieczór - załogi udadzą się na 30-kilometrową trasę by zdobywać pierwsze punkty. Finałowym miejscem tego etapu będzie Mielno, do którego załogi dotrą o zachodzie słońca. Tam, na głównym deptaku, swoje pojazdy zaprezentują publiczności. Sobota to najdłuższy z etapów liczący prawie 100 km. Załogi wyruszą z bazy rajdu na trasę do Darłowa, by tam zniknąć w lochach zamku... Po mrożącym krew w żyłach zadaniu czeka chwila relaksu podczas obiadu, który zaserwuje uczestnikom Marina Royale w Darłówku Zachodnim. Ale jeszcze przed przerwą próba sprawności jazdy w awanporcie nad
  samym morzem. Popołudniowa sekcja to powrót do bazy rajdu, a po drodze kolejne próby i zadania. W sobotę także dwie próby na koszalińskiej giełdzie - pierwsza o 11:45, druga o 17:00. Pół godziny później załogi zaprezentują się przed koszalińskim ratuszem.

  Niedzielna sekcja to tzw. "Róża Wiatrów" po Koszalinie i punkt kulminacyjny w koszalińskim amfiteatrze, w którym podobnie jak podczas 1. edycji odbędzie się "Konkurs Gracji i Elegancji" podczas którego załogi zaprezentują się w strojach z epoki auta, którym startują w rajdzie. Podsumowanie 2. Pomerania Classic i rozdanie pucharów oraz nagród rozpocznie się w Hotelu VERDE o godz. 14:00.

  Szczegółowe informacje, regulamin rajdu oraz elektroniczny formularz zgłoszenia znajdują się na stronie rajdu: www.rajdpomerania.pl Zgłoszenia przyjmowane są do północy 14 września. Zapraszamy także na FanPage: www.fb.com/rajdpomerania

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Laur Piękna 2017 – głosuj na najlepszych w branży beauty&fitness!

  Laur Piękna 2017 – głosuj na najlepszych w branży beauty&fitness!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!