Kolejny budynek TBS w Koszalinie [wideo]

Kolejny budynek TBS w Koszalinie [wideo]

Marzena Sutryk

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie budować kolejne mieszkania na osiedlu Unii Europejskiej. Od poniedziałku rusza nabór wniosków.

Prace przy ul. Holenderskiej rozpoczną się wiosną i potrwają ok.1,5 roku. W planach jest budowa 36 nowych mieszkań. Jest już pozwolenie na budowę, której koszt to 5 milionów złotych. - Liczymy, że wszystko będzie gotowe pod koniec wakacji w 2015 roku - twierdzi Piotr Kroll, prezes KTBS.

- Na ten cel przeznaczyliśmy w tegorocznym budżecie miasta milion złotych, w przyszłym - 1,2 mln złotych - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.


W zasobach KTBS jest obecnie 940 mieszkań, na dwóch osiedlach - Unii Europejskiej i Wenedów.

- Budujemy kolejne, ponieważ mamy wsparcie samorządu - w innych miastach dzieje się to dość rzadko - dodaje prezes KTBS. Jakie to będą mieszkania? Jednopokojowe po ok. 33 m kw. - tych będzie cztery; dwupokojowe małe po ok. 48 m kw. - osiem; dwupokojowe duże po ok. 55 m kw. - 20; i największe - trzypokojowe po ok. 66 m kw. - cztery.

Szczegóły dotyczące składania dokumentów znajdziesz na stronie >>> tbskoszalin.com.pl


Spółka od poniedziałku rozpoczyna nabór wniosków. - Będziemy je przyjmować codziennie od godziny 8 do godziny 14, do końca marca - mówi Piotr Kroll. - Spodziewamy się, że o każde mieszkanie będzie się ubiegać minimum po trzech chętnych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc zapisać się w kolejce? - Stałe zameldowanie w Koszalinie albo praca w Koszalinie, rodzina nie może przekraczać określonego poziomu dochodów - w gospodarstwie 1-osobowym - 5.606 zł miesięcznie, 2-osobowym - 8.409 zł, w 3-osobowym - 10.277 złotych. Jeżeli te progi zostaną przez kogoś przekroczone, wówczas nie może starać się o przydział - wyjaśnia Piotr Kroll. - Ponadto nie można mieć prawa do innego lokalu na terenie Koszalina. No i trzeba uwzględnić konieczność partycypowania w kosztach.

- To nie koniec inwestycji mieszkaniowych miasta. W tym roku modernizujemy budynek komunalny przy ul. Modrzejewskiej 29, gdzie Zarząd Budynków Mieszkalnych przygotowuje 20 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 40 metrów kwadratowych każde - dodaje też prezydent Koszalina.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Wszystkie komentarze (4) forum.gk24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GK24 poleca

Wideo