Mammografia i USG piersi: Przebadaj się w sobotę

Mammografia i USG piersi: Przebadaj się w sobotę

Joanna Boroń joanna.boron@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Mammografia i USG piersi: Przebadaj się w sobotę

©Archiwum

W sobotę Szpital Wojewódzki w Koszalinie organizuje "białą sobotę" onkologiczną. Można będzie zrobić bezpłatnie mammografię i USG piersi oraz badania pod kątem występowania czerniaka.
Mammografia i USG piersi: Przebadaj się w sobotę

©Archiwum

W chorobach nowotworowych bardzo często o powodzeniu leczenia decyduje czas wykrycia choroby. Dlatego warto korzystać z możliwości badań profilaktycznych - szczególnie tych bezpłatnych.
Możliwość bezpłatnych badań mammograficznych skierowana jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które w ostatnich dwóch latach nie były poddawane takim badaniom.

Jednak 25 maja także panie poniżej 50.
roku życia powinny odwiedzić Poradnię Onkologiczną przy ul. Orlej 2 w Koszalinie. Tego dnia wykonywane będą także bezpłatne badania USG piersi, ponieważ koszaliński szpital jest realizatorem programu "-+Wczesna diagnostyka raka piersi u kobiet poniżej 50 roku życia". W przypadku obu badań potrzebny jest jedynie numer PESEL.

O tej porze zaczną się również badania pod kątem czerniaka. W czasach, gdy opalenizna jest tak modna lekarze dermatolodzy apelują, aby obserwować swoją skórę i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących zmian zgłaszać się do lekarza. Czerniak zdiagnozowany we właściwym czasie jest w 90 procentach wyleczalny! Dzięki prowadzeniu przez koszaliński szpital programu "Profilaktyka i wczesne rozpoznanie czerniaka" na bezpłatne konsultacje i badania mogą zgłaszać się osoby bez względu na wiek i płeć. Akcje profilaktyczne prowadzone będą od godz. 8 przy ul. Orlej 2.

Natomiast tydzień później, w sobotę, 1 czerwca, od godz. 8, w Poradni Urologicznej przy ul. Chałubińskiego 8 (budynek poradni specjalistycznych) na mężczyzn powyżej 40 roku życia czekać będą lekarze urolodzy. I w tym przypadku potrzebna jest jedynie znajomość numeru PESEL.

Niestety, liczba bezpłatnych badań jest ograniczona. Pracownicy szpitala zbiorą dane od osób, które nie dostaną się na badania podczas obecnych akcji i wpiszą je na listę oczekujących. Dzięki temu osoby te zostaną powiadomione o kolejnych akcjach i uwzględnione w pierwszej kolejności podczas przyjęć.
- Chcemy, aby paniom i panom - mieszańcom naszego regionu - przyświecało hasło "Kocham życie - wybieram zdrowie" - mówi Cezary Sołowij, rzecznik szpitala. - Przypominamy! Czekamy na Państwa 25 maja i 1 czerwca, od godz. 8.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GK24 poleca

Wideo