1 Procent: Dziękują i proszą o więcej. Pomoc dla szkoły w...

  1 Procent: Dziękują i proszą o więcej. Pomoc dla szkoły w Białym Borze

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Koszaliński

  1 Procent: Dziękują i proszą o więcej. Pomoc dla szkoły w Białym Borze
  Oddział Związku Ukraińców w Koszalinie wraz koszaliński Kiwanis podsumowali wyniki akcji charytatywnej na rzecz szkoły w Białym Borze.
  1 Procent: Dziękują i proszą o więcej. Pomoc dla szkoły w Białym Borze

  Chcesz pomóc?

  Chcesz pomóc?


  Osoby lub instytucje zainteresowane wsparciem szkoły mogą to uczynić wpłacając środki finansowe na poniższe konto: STOWARZYSZENIE KIWANIS INTERNATIONAL KLUB KOSZALIN ul. Zwycięstwa 32, 75-037 Koszalin Konto: Bank Millenium S.A. nr 34 1160 2202 0000 0000 3295 8076 KRS nr 0000138192 NIP 669 23 40 671 z dopiskiem: "pomoc na rzecz szkoły w Białym Borze"  Kiwanis użyczył konto bankowe, na które trafiały odpisy na rzecz szkoły z ukraińskim językiem nauczania w Białym Borze, zaś Związek Ukraińców zorganizował akcję informacyjną wśród społeczności ukraińskiej m.in.
  poprzez emisję ogłoszenia w prasie i radio, akcję ulotową, informacje na stronach internetowych, mailing do swoich członków oraz akcję smsową. W ten sposób udało się nakłonić kilkaset osób do wpłaty i zebrać kwotę 11 940,59 zł. Pieniądze wpłacały głównie osoby z terenu Koszalina, Wałcza i Białego Boru oraz terenu Pomorza Środkowego. Pieniądze zostały przekazane przez na rzecz dzieci uczących i mieszkających w internacie białoborskiej szkoły. Roman Biłas, przewodniczący zarządu oddziału: - W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wpłacili pieniądze na rzecz szkoły.

  Specjalne podziękowanie chciałbym skierować pod adresem Pań z Klubu Kiwanis Intaernational Koszalin. Serdeczne podziękowania kieruję do Teresy Żurowskiej, która bezinteresownie zaangażowała się pomoc dzieciom zarówno podczas akcji charytatywnej jak podczas koncertu charytatywnego znanego włoskiego tenora Francesco Malapena w Operze na Zamku w Szczecinie, z którego zebrano 10 tysięcy złotych na rzecz wyposażenia sali gimnastycznej i siłowni w Białym Borze, a także kolejnym Prezydentom Klubu, które kontynuowały akcję pomocy na rzecz Szkoły w Białym Borze:

  Elżbiecie Czapnik, Grażynie Psiuch oraz Longinie Kudelskiej. - W tym roku rozszerzamy zakres pomocy, bowiem oprócz wsparcie szkoły w Białym Borze, gdzie znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum, zamierzamy weprzeć punkty nauczania języka ukraińskiego na terenie działalności Zarządu Koszalińskiego Oddziału Związku Ukraińców m.in. w Koszalinie, Kołobrzegu, Szczecinku, Wałczu, tj. na terenie dawnego województwa koszalińskiego - dodaje Biłas. - Naszym celem jest stworzenie w przyszłości Funduszu Stypendialnego dla uczniów którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce .


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Przedszkolaki na medal- zgłoś grupę

  Przedszkolaki na medal- zgłoś grupę

  Interaktywna Mapa Inwestycji

  Interaktywna Mapa Inwestycji

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?

  Zobacz koniecznie

  Białogard: Aleksander Doba i Aleksander Lwow w kajaku pod Białogardem Rozmowa Tygodnia GK24. Brexit