Inwestycje w Koszalinie: Miasto powoli buduje

Inwestycje w Koszalinie: Miasto powoli buduje

Marzena Sutryk marzena.sutryk@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Inwestycje w Koszalinie: Miasto powoli buduje
Inwestycje w Koszalinie: Miasto powoli buduje
Spodziewaliśmy się, że na wiosnę miejskie inwestycje nabiorą tempa. A tymczasem jakoś specjalnie wielkiego ruchu na placach budowy nie widać. Nasz fotoreporter to sprawdził.
Gdy spojrzymy na to, co się dzieje przy budowie dróg w mieście, to nie jednemu kierowcy może się otworzyć nóż w kieszeni. Można bowiem odnieść wrażenie, że niewiele się dzieje.

Co z ul. Gdańską, która jest przewidziana do poprawki? Usłyszeliśmy, że firma Strabag zajmie się tym w maju. Roboty mają potrwać tydzień.
A co z pobliskim rondem? Ma być zakończone zgodnie z umową do 15 maja.
Infrabud deklaruje, że zdąży na czas.
A obwodnica śródmiejska? - Prace trwają - odpowiada Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

Nasi Czytelnicy mnożą kolejne pytania. M. in. o halę widowiskowo - sportową przy ul. Śniadeckich. - Wygląda na ukończoną - komentują Czytelnicy. - Dlaczego wobec tego nie jest otwarta?

Okazuje się, że hala, która za grube miliony złotych została zbudowana przez Politechnikę Koszalińską i miasto, wciąż nie ma operatora, czyli dzierżawcy, który by ją poprowadził i organizował różnego rodzaju imprezy. I wygląda na to, że będzie konieczny kolejny przetarg. Bo, jak się dowiedzieliśmy od Jakuba Pyżanowskiego, prezesa Zarządu Obiektów Sportowych, który był jedynym chętnym w ostatnim przetargu - ten został unieważniony (do sprawy wrócimy; wczoraj decyzję, co dalej zrobić z tym tematem miał podjąć prezydent miasta).

A to oznacza kolejne tygodnie, a otwarcie hali było przecież przewidziane na czerwiec. Do tego, jak nam powiedział prezydent, wciąż nie jest załatwiona do końca sprawa wyposażenia hali.

- A co z budową aquaparku? - padają kolejne pytania.
Fakt, do tej pory, choć mija kolejny miesiąc od otwarcia ofert, nie został jeszcze wybrany wykonawca, który zbuduje koszaliński aquapark. Po drodze, jak już pisaliśmy, ZOS miał problem z inżynierem kontraktu, który zajmował się przetargiem na wykonawcę. Stąd wydłużenie czasu na analizę ofert chętnych firm. Teraz zajmują się tym trzy osoby, w tym dwóch pracowników ZOS i jeden fachowiec na zlecenie.

Mają rozstrzygnąć przetarg w przyszłym tygodniu. Z tym, że ZOS musi jeszcze ogłosić przetarg na nowego inżyniera kontraktu. Termin otwarcia aquaparku na razie nie został zmieniony - baseny mają być gotowe przed wyborami samorządowymi w 2014 roku.


Czytaj e-wydanie »
Lokalny portal przedsiębiorców

Komentarze

Wszystkie komentarze (21) forum.gk24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GK24 poleca

Wideo