Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]

Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]

Marzena Sutryk marzena.sutryk@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]
Pokazujemy twarze osób podejrzanych z regionu, których poszukuje zachodniopomorska policja. Na nasze łamy trafili niebezpieczni przestępcy, ale też tacy, którzy mają na swoim koncie oszustwa i kradzieże.
Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]
65 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Koszalińskiego

Jacek Przybylski Rodzice: Stanislaw, Danuta Ur. 18.05.1970 Slawno Zam. Tychowo gm. Slawno Jednostka prowadząca poszukiwania: KPP Slawno Podstawa poszukiwan:

Poszukiwani przez policję

Link do głównego zdjęcia

Kamil Podpryga

Rodzice: Ryszard, Anna
Ur. 24.01.1984 r. Sieraków
Zam. Ząbrowo
Jednostka prowadząca poszukiwania: KPP Kolobrzeg
Podstawa poszukiwan: list gonczy
Zarzucany czyn: rozbój
Kontakt: KWP Szczecin 91 8211762, 91 8211775


Kontakt

Kontakt


Osoby, które mogą pomóc w zatrzymaniu poszukiwanych, są proszone o kontakt. Telefony do
KWP w Szczecinie: 91 821-17-62, 91 821-17-45. Bezpłatny Policyjny Telefon Zaufania 0-800-15-60-52 lub na terenie całego kraju 997 i 112. Mail:
info@szczecin.kwp.gov.pl .Przygotowaliśmy publikację, która ma być wsparciem działań policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Łamy
gazety, po którą sięga każdego dnia wiele tysięcy Czytelników, to doskonały sposób na dotarcie do mieszkańców regionu z informacjami o poszukiwanych przestępcach.

Wizerunki poszukiwanych, ich zdjęcia, dane, informacje o zarzucanych czynach zostały ujawnione za zgodą prokuratury, a pochodzą z bazy danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (stan na 15 czerwca 2011).

Lista poszukiwanych przez zachodniopomorską policję to aż ponad 4.600 nazwisk. Z tego do zatrzymania jest ponad 2.600 osób. Spośród nich 1.791 jest poszukiwanych na podstawie listów gończych, a w sprawie pozostałych wystawiono nakazy zatrzymania.

Reszta, spoza 2.600-osobowej listy nazwisk, to osoby szukane do ustalenia miejsca pobytu. Wyjaśnijmy jeszcze jedną ważną kwestię: z 4.600 osób zaledwie w przypadku części jest zgoda prokuratorów co do
ujawniania wizerunków i danych. Dziś pokazujemy właśnie twarze tych poszukiwanych z naszego regionu, na
które zgodę dała prokuratura. Liczymy na to, że sięgnięcie Państwo po tę lekturę i że będziecie mogli pomóc policji w schwytaniu groźnych przestępców, ale też tych "drobniejszych", którzy uporczywie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wiadomo, że część poszukiwanych może ukrywać się poza granicami kraju, ale wielu z nich być może mieszka w Waszym sąsiedztwie. Ponadto zbliżają się wakacje, nie jeden z nich może przyjedzie nad nasz Bałtyk, może wypatrzycie go w kolejce po gofry?

Jak można przekazać policji przydatne informacje? Obok zamieszczamy ważne telefony. Ponadto każdy może zgłosić informację o rozpoznanym poszukiwanym do "swojej" jednostki policji (można dzwonić pod 997). Informacje można przekazywać anonimowo, nikt nie będzie oczekiwał, że telefonujący będzie chciał się ujawnić. Ponadto, w przypadku najgroźniejszych przestępców, informator może oczekiwać od
policji wynagrodzenia za pomoc. Stawki gratyfikacji? Oficjalnie nie ma takich, to kwestia negocjacji między
stronami. O tym, że publikacje tego rodzaju są pomocne, policjanci przekonali się niejednokrotnie. Dlatego apelujemy do Was - spójrzcie na zdjęcia, zastanówcie się, czy rozpoznajecie którąś twarz. Jeżeli tak, jeżeli
możecie pomóc - dzwońcie!


Czytaj e-wydanie »
Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze (7)

Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze akcje

Wideo