Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]

Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]

Marzena Sutryk marzena.sutryk@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]
Pokazujemy twarze osób podejrzanych z regionu, których poszukuje zachodniopomorska policja. Na nasze łamy trafili niebezpieczni przestępcy, ale też tacy, którzy mają na swoim koncie oszustwa i kradzieże.
Ścigani przez Policję: Poznajesz kogoś? Zadzwoń! [zdjęcia]

Kontakt

Kontakt


Osoby, które mogą pomóc w zatrzymaniu poszukiwanych, są proszone o kontakt. Telefony do
KWP w Szczecinie: 91 821-17-62, 91 821-17-45. Bezpłatny Policyjny Telefon Zaufania 0-800-15-60-52 lub na terenie całego kraju 997 i 112. Mail:
info@szczecin.kwp.gov.pl .Przygotowaliśmy publikację, która ma być wsparciem działań policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Łamy
gazety, po którą sięga każdego dnia wiele tysięcy Czytelników, to doskonały sposób na dotarcie do mieszkańców regionu z informacjami o poszukiwanych przestępcach.

Wizerunki poszukiwanych, ich zdjęcia, dane, informacje o zarzucanych czynach zostały ujawnione za zgodą prokuratury, a pochodzą z bazy danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (stan na 15 czerwca 2011).

Lista poszukiwanych przez zachodniopomorską policję to aż ponad 4.600 nazwisk. Z tego do zatrzymania jest ponad 2.600 osób. Spośród nich 1.791 jest poszukiwanych na podstawie listów gończych, a w sprawie pozostałych wystawiono nakazy zatrzymania.

Reszta, spoza 2.600-osobowej listy nazwisk, to osoby szukane do ustalenia miejsca pobytu. Wyjaśnijmy jeszcze jedną ważną kwestię: z 4.600 osób zaledwie w przypadku części jest zgoda prokuratorów co do
ujawniania wizerunków i danych. Dziś pokazujemy właśnie twarze tych poszukiwanych z naszego regionu, na
które zgodę dała prokuratura. Liczymy na to, że sięgnięcie Państwo po tę lekturę i że będziecie mogli pomóc policji w schwytaniu groźnych przestępców, ale też tych "drobniejszych", którzy uporczywie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wiadomo, że część poszukiwanych może ukrywać się poza granicami kraju, ale wielu z nich być może mieszka w Waszym sąsiedztwie. Ponadto zbliżają się wakacje, nie jeden z nich może przyjedzie nad nasz Bałtyk, może wypatrzycie go w kolejce po gofry?

Jak można przekazać policji przydatne informacje? Obok zamieszczamy ważne telefony. Ponadto każdy może zgłosić informację o rozpoznanym poszukiwanym do "swojej" jednostki policji (można dzwonić pod 997). Informacje można przekazywać anonimowo, nikt nie będzie oczekiwał, że telefonujący będzie chciał się ujawnić. Ponadto, w przypadku najgroźniejszych przestępców, informator może oczekiwać od
policji wynagrodzenia za pomoc. Stawki gratyfikacji? Oficjalnie nie ma takich, to kwestia negocjacji między
stronami. O tym, że publikacje tego rodzaju są pomocne, policjanci przekonali się niejednokrotnie. Dlatego apelujemy do Was - spójrzcie na zdjęcia, zastanówcie się, czy rozpoznajecie którąś twarz. Jeżeli tak, jeżeli
możecie pomóc - dzwońcie!


Czytaj e-wydanie »
Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (7)

Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia z Koszalina

Wideo z Koszalina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Zobacz kandydatki do tytułu Miss Lata 2016! [zdjęcia]

Zobacz kandydatki do tytułu Miss Lata 2016! [zdjęcia]

Zbrodnie Pomorza to 38 reportaży poświęconych przestępstwom i zbrodniom

Zbrodnie Pomorza to 38 reportaży poświęconych przestępstwom i zbrodniom

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Serial dokumentalny

Serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego". Zobacz zwiastun!