Karnawał: Na bal w przebraniu

Karnawał: Na bal w przebraniu

Joanna Krężelewska joanna.krezelewska@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Karnawał: Na bal w przebraniu

– Sukienka księżniczki i strój Buzza będą z pewnością chętnie wybierane przez młodych balowiczów w karnawale – uważa Agnieszka Wiśniewska z wypożyczalni Noovel. ©Fot. Radek Koleśnik

Karnawał: Na bal w przebraniu

– Sukienka księżniczki i strój Buzza będą z pewnością chętnie wybierane przez młodych balowiczów w karnawale – uważa Agnieszka Wiśniewska z wypożyczalni Noovel. ©Fot. Radek Koleśnik

Adresy, ceny

Adresy, ceny


- Wypożyczalnia strojów dla dzieci
ul. Zgoda 10 Tel. 94 340-48-37
Cena za wypożyczenie: 20 zł
Czynne: poniedziałek - sobota, godz. 9-20

- Noovel ul Jana z Kolna 10
94 342 72 71
Cena za wypożyczenie: 20 zł (stroje dla dzieci) i 40 zł (stroje dla dorosłych)
Czynne: poniedziałek - piątek, godz. 10 - 18; sobota, godz. 10 - 15

- Wypożyczalnia Strojów Koszalin, ul. Jantarowa 32
Czynne: poniedziałek - piątek, godz. 15 - 19, sobota, godz. 10 - 13; niedziela - po uprzednim uzgodnieniu.
Tel. 94 343 46 36
Cena za wypożyczenie: 25-30 zł (stroje dla dzieci) i 40 zł (stroje dla dorosłych). Przy wypożyczeniu większej ilości strojów - zniżki.W tym roku karnawał potrwa do wtorku, 8 marca. Co ciekawe, ostatki będzie można świętować podwójnie, bo wypadają w Dniu Kobiet. Zanim jednak starsi wybiorą się na tradycyjnego śledzika, młodsi będą bawić się na balach przebierańców.

- Dzieci bardzo przeżywają karnawałowe bale, wybieranie stroju i pierwsze tańce - podkreśla Izabela Małecka z Koszalina, mama 7-letniej Asi i 8-letniego Pawła. - Sama pamiętam swoje bale przebierańców. Mama nocami szyła mi sukienki, bo mało kogo było stać na kupno gotowego przebrania, a i wybór był żaden.

Dziś rodzice mają łatwiej, bo strój można kupić albo wypożyczyć. - Przy czym pierwsza opcja jest dla mnie nieopłacalna. Strój Buzza z "Toy Story" czy Iron Mana kosztuje ponad sto złotych. Za rok kostium będzie na dziecko za mały, więc ja swoim wypożyczę stroje - zdradza pani Iza.

W Koszalinie działa kilka wypożyczalni. Jakie kostiumy są modne w tym sezonie? - O tym będzie można powiedzieć pod koniec karnawału - mówi Mirosława Głowala, właścicielka wypożyczalni przy ul. Zgody. - Zawsze są jednak absolutne pewniaki, czyli sukienki księżniczek i królewien dla dziewczynek oraz przebrania policjantów, strażaków i rycerzy dla chłopców.

Pani Mirosława co rok wzbogaca kolekcję strojów, z których część sama szyje. - Sukienki dla dziewczynek muszą być różne. Każda mała dama ma inny gust i, co ważne, nie chce, żeby model sukienki powtórzył się - podkreśla.

- Wybór strojów musi być duży - zauważa Agnieszka Wiśniewska z wypożyczalni strojów Noovel przy ul. Jana z Kolna, gdzie można przebierać spośród około tysiąca wzorów. - Śpiąca Królewna, Śnieżka, piękna Bella - to hity ponadczasowe. A przebojem danego sezonu są postacie z baśni, bajki czy filmu dla dzieci, który aktualnie jest na topie.

I tak na balach z pewnością nie zabraknie Harrych Potterów. - Kolejne roczniki sięgają po książki i filmy i pasjonują się przygodami czarodzieja, zatem jego strój na pewno będzie popularny - zapewnia Agnieszka Wiśniewska. - Tak jak superbohaterowie - Spiderman czy Batman.

Wciąż na topie są przebrania pirata, bohaterów "Gwiezdnych wojen", wojownika ninja i wampira. - Popularni są też Buzz i Chudy z bajki "Toy Story" oraz Scooby Doo. Zdecydowanie passe jest Zorro - wylicza Kinga Nieradka z wypożyczalni przy ul. Jantarowej.

Coraz mniej popularne są stroje zwierzątek. Te wybierają rodzice najmłodszych szkrabów. Choć Kubuś Puchatek czy jego kompan - brykający Tygrysek są jeszcze akceptowane przez maluchy, to z przekonaniem 7-latka do stroju biedronki czy królika rodzic może mieć problem.

Co ciekawe, w tegorocznym karnawale popularne będą bale przebierańców dla dorosłych. - Przedsmakiem były przebierane imprezy sylwestrowe - mówi Agnieszka Wiśniewska. - Dorośli najczęściej wybierali kostiumy zakonnicy, księdza, pielęgniarki, pokojówki i... pszczółki - wylicza.

- Przed sylwestrem wszystkie stroje dla dorosłych były wypożyczone - potwierdza Kinga Nieradka. - Sama z chęcią poszłabym na bal przebierańców. Wiem, że w karnawale będą takie w Koszalinie organizowane. To przecież świetny pomysł na zabawę dla dorosłych.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Wszystkie komentarze (3) forum.gk24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GK24 poleca

Wideo