Zdrowie: Koszalin nadal bez pogotowia stomatologicznego

Zdrowie: Koszalin nadal bez pogotowia stomatologicznego

Michał Borkowski redakcja@gk24.pl

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Trwa kolejny konkurs na całodobowe pogotowie stomatologiczne w Koszalinie. Jeśli zakończy się sukcesem, pacjenci otoczeni zostaną opieką już od 1 września.
– Ból nie wybiera pory dnia. Całodobowa przychodnia powinna być standardem w tak dużych miastach jak nasze – uważa koszaliński lekarz-stomatolog Michał

– Ból nie wybiera pory dnia. Całodobowa przychodnia powinna być standardem w tak dużych miastach jak nasze – uważa koszaliński lekarz-stomatolog Michał Flis. ©Fot. Michał Borkowski

Jeśli w nocy lub dzień świąteczny rozboli cię ząb, to masz dwa wyjścia. Pierwsze to silne środki przeciwbólowe i domowe sposoby. Druga metoda dla naprawdę zdesperowanych - pojechać do Szczecina lub Słupska. To najbliższe Koszalina ośrodki, gdzie fachowcy udzielą pomocy.

Smutna rzeczywistość jest taka, że w ponad stutysięcznym Koszalinie nie ma pogotowia stomatologicznego. Działające wcześniej pogotowie zostało zlikwidowane już dwa lata temu.

- Placówka udzielająca takich świadczeń wypowiedziała nam umowę - informuje Wojciech Dołęga z biura prasowego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.

A może koszaliński szpital pomoże cierpiącemu?
Nie ma szans. - Nasza lecznica nie świadczy usług stomatologicznych, bo nie ma podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na pomoc dentysty liczyć mogą jedynie osoby niepełnosprawne - informuję dyrektor szpitala Andrzej Kondaszewski.

Pojawiła się szansa na rozwiązanie tej absurdalnej sytuacji. Jak informuje Wojciech Dołęga z NFZ, po raz kolejny został ogłoszony konkurs dotyczący kontraktu na pogotowie dentystyczne. NFZ ma zabezpieczone pieniądze na całodobową opiekę stomatologiczną w Koszalinie.

Obecnie trwa procedura konkursowa. Jeśli zgłoszą się świadczeniodawcy spełniający warunki, NFZ podpisze umowę. - Planowane rozpoczęcie działalności pogotowia przewidziane jest 1 września 2010 roku - mówi przedstawiciel NFZ.

Do czasu powstania nowej placówki jedynym punktem w województwie udzielającym pomocy przez całą dobę jest przychodnia Tomadent w Szczecinie przy ul. Bohaterów Warszawy 27. Podpowiadamy jednak, że bliżej jest całodobowa przychodnia w Słupsku przy ulicy Wiejskiej 27. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 19.30-7.30, w soboty, niedziele i święta całodobowo.

Przypominamy - aby bezpłatnie skorzystać z doraźnej pomocy pacjenci muszą okazać dowód ubezpieczenia.Czytaj e-wydanie »

Komentarze (8)

Wszystkie komentarze (8) forum.gk24.pl

Czytaj Głos Koszaliński

Zdjęcia z Koszalina

Wideo z Koszalina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Mama, tata i ja! Zgłoście się do konkursu - nagrody czekają!

Mama, tata i ja! Zgłoście się do konkursu - nagrody czekają!

Zobacz gdzie dobrze zjesz, wypoczniesz i pobawisz się na Pomorzu

Zobacz gdzie dobrze zjesz, wypoczniesz i pobawisz się na Pomorzu

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj weekend nad morzem

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj weekend nad morzem