Sprawa Stanisława Gawłowskiego. Polityk chce zostać...

  Sprawa Stanisława Gawłowskiego. Polityk chce zostać przesłuchany

  Marzena Sutryk

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Poseł, szef PO w regionie i sekretarz generalny partii Stanisław Gawłowski zwołał wczoraj konferencję w Koszalinie.
  - Zacytuję wypowiedź polityka rządu, która padła w Sejmie: „Próba legitymizowania donosów kierowanych przez aresztowanego byłego urzędnika jest niedopuszczalna” - to mówił minister Szrot o Jakubie R., Wąsiku i Kamińskim w kontekście reprywatyzacji. W jego przekonaniu, każdy, kto stoi pod zarzutami od prokuratury, nie może być wiarygodnym świadkiem w postępowaniu. Inne zasady ta sama prokuratura stosuje w moim przypadku.
  Jestem oskarżony, pomówiony przez jednego z działaczy PiS, który w 2011 był mocno zaangażowany w kampanię PiS. Ten działacz i jego rodzina została teraz wynagrodzona za to, że złożył fałszywe pomówienie, oskarżył mnie o przyjęcie łapówki; jego żona została kierownikiem oddziału Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Sławnie. I ten działacz otrzymuje status małego świadka koronnego, ten człowiek, który wręczał łapówki i uczestniczył w działaniu grupy przestępczej.

  Sonda

  Czy Twoim zdaniem sprawa Stanisława Gawłowskiego ma wyłącznie polityczny charakter?  - Całe oskarżenie oparte jest na pomówieniach - mówił też Gawłowski.

  - Ponadto prokuratorzy we wniosku o uchylenie immunitetu, zatrzymanie i aresztowanie, popełnili szereg plagiatów - taką opinię uzyskało od eksperta Biuro Analiz Sejmowych. Prokuratorzy zarzucają mi, że popełniłem plagiat, ale w mojej sprawie uczelnia się wypowiedziała, że nie doszło do plagiatu. Co innego w ich przypadku - pytam, czy podobnie jak ja, prokuratorzy zrzekną się immunitetu?

  Polityk PO podkreślał, że osobiście stawił się w prokuraturze, nie czekając na wezwanie czy zatrzymanie.

  - Zrzekłem się immunitetu, nie ma formalnych przeszkód, by mnie przesłuchać, zameldowałem się w prokuraturze z nadzieją, że zostanę przesłuchany i - jeżeli są tak pewni tych wszystkich zarzutów - to je w końcu usłyszę. Okazało się, że pani prokurator nie jest zainteresowana przesłuchaniem mnie. Wiem dlaczego - bo żaden z tych zarzutów nie jest w stanie się utrzymać - dodał.  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Wszystkie komentarze (34) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  12 Tenorów - wielka muzyczna gala

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Osobowość Roku 2017 - Poznaj laureatów

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Koniec użytkowania wieczystego. Nadchodzi długo oczekiwane uwłaszczenie milionów Polaków.

  Zobacz koniecznie

  Mieli torturować dwoje dzieci. Para z Drawska przed sądem Sonda GK24. Czy reklamy powinny zniknąć z krajobrazu Koszalina?