Pielęgniarstwo albo WF? PWSZ w Koszalinie czeka [wideo]

Pielęgniarstwo albo WF? PWSZ w Koszalinie czeka [wideo]

Marzena Sutryk

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie kształci studentów na pięciu kierunkach. We wtorek zorganizowała dzień otwarty.
PWSZ, która bezpłatnie kształci studentów na pięciu kierunkach - na pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym, pedagogice, fizjoterapii oraz wychowaniu fizycznym, zachęca młodych ludzi, by ci podjęli tu naukę od nowego roku akademickiego i zdobyli tytuł licencjata.

Dziś PWSZ to blisko 700 studentów, ale uczelnia gotowa jest przyjąć nowych kandydatów na żaków. O szczegóły warto pytać w siedzibie PWSZ przy ul.
Leśnej 1 w Koszalinie. Można też korzystać z takich dni, jak ten wczorajszy, kiedy to zorganizowano dzień otwarty PWSZ. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję poznać PWSZ, ale też skorzystać z ciekawych warsztatów.

Ci, którzy już się w PWSZ uczą, zachęcali wczoraj młodszych kolegów, by ci złożyli dokumenty w sprawie przyjęcia właśnie do PWSZ. - Tu jest dobra atmosfera do nauki, wykładowcy są otwarci, co nie oznacza, że przymykają oko na niedociągnięcia. Są wymagający, ale potrafią stworzyć niemal rodzinną atmosferę - mówi Weronika Chlebicka, która jest na pedagogice. Jest ze Świdwina, w Koszalinie wynajmuje mieszkanie (choć tu warto dodać, że dla studentów jest też przy ul. Leśnej Dom Studenta). - W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi. A w PWSZ robię też dodatkowo specjalność z angielskiego.

Karolina Marton z Rosnowa studiuje w PWSZ pielęgniarstwo. - Mam serce do tej pracy, czuję to i chcę zostać pielęgniarką. Dlatego tu jestem - powiedziała nam. - Podczas zajęć mamy też praktyki w szpitalu - raz, że to bardzo wygodne, bo nie muszę sama martwić się o takie praktyki, a dwa - one pozwalają mi na utwierdzenie się w przekonaniu, że ta praca jest dla mnie.

Chłopaków, ale też dziewczęta do wyboru wychowania fizycznego namawia Grzegorz Milewski. - Zamierzam być nauczycielem WF-u, planuję co prawda jeszcze „magisterkę”, ale tu zdobywam też przygotowanie pedagogiczne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia z Koszalina

Wideo z Koszalina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Zobacz na żywo wielki Moscow City Ballet w Jeziorze Łabędzim!

Zobacz na żywo wielki Moscow City Ballet w Jeziorze Łabędzim!

Zbrodnie Pomorza to 38 reportaży poświęconych przestępstwom i zbrodniom

Zbrodnie Pomorza to 38 reportaży poświęconych przestępstwom i zbrodniom

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)