Jednostronne widowisko. Bałtyk gromi Jezioraka [WIDEO]

kmb
W 30. kolejce rozgrywek Bałtyk Koszalin, który już wcześniej zapewnił sobie awans, teraz nie dał szans Jeziorakowi Szczecin. Podopieczni Mariusza Lenartowicza od samego początku nie tyle objęli kontrolę na murawie, co zgotowali przyjezdnym prawdziwe oblężenie ich bramki

Do 10 minuty gospodarze powinni prowadzić przynajmniej 4:0, ale wyborne okazje Kamila Lichmańskiego, Pawła Łysiaka, czy Seweryna Fijołka były marnowane. Albo strzelali zbyt lekko, przez co golkiper Jezioraka zdołał wybić piłkę, albo uderzenia były minimalnie niecelne, ale brakowało szczęścia (strzał w słupek).

Wreszcie, po całym festiwalu zmarnowanych okazji, worek z bramkami rozwiązał Lichmański. W 17. minucie wykorzystał sytuację sam na sam, pewnie uderzając po ziemi na dalszy słupek. Drugie trafienie, bliźniaczo podobne, dołożył Łysiak. Jeszcze przed przerwą, tym razem wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelając głową, trzeciego gola dla Bałtyku zdobył Fijołek.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa większym zmianom. Goście, którzy do Koszalina przyjechali okrojonym, ledwie 12-osobowym składem, starali się oddalać grę od własnego pola karnego, okazjonalnie próbując kontrataków. Te ofensywne próby nie były jednak żadnym zagrożeniem dla koszalińskiej drużyny. Bałtyk zaś znów marnował okazję za okazją. Mnóstwo strzałów, dośrodkowań, czy decydujących podań, leciało w próżnię. Tylko raz piłka zatrzepotała w siatce Jezioraka: po tym, jak po rajdzie prawą stroną akcję wykończył w pewnym stylu Bartłomiej Putno.

Bałtyk Koszalin - Jeziorak Szczecin 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Lichmański (17.), 2:0 Łysiak (24.), 3:0 Fijołek (27.), 4:0 Putno (47.).
Bałtyk: Skrzyński - Biergiel (46. Andrzejczak), Krauze, Jasitczak, Waleński (46. Walaszczyk), Fijołek, Jachemek, Putno (52. Kupisz), Lichmański, Gregorek, Łysiak (60. Pazdur).