II liga: Gwardia Koszalin - ROW 1964 Rybnik 1:4 [ZDJĘCIA,WIDEO]

W rozegranym w piątek meczu 28. kolejki, Gwardia uległa ROW-owi 1:4.

Beniaminek II ligi z Koszalina po tym meczu nadal zamyka tabelę, a jego szanse na utrzymanie coraz bardziej się zmniejszają.

Na przebieg meczu duży wpływ miała sytuacja z 38. min, gdy po starciu Adriana Hartleba z Sebastianem Musiolikiem poza polem karnym, sędzia pokazał koszalińskiemu bramkarzowi czerwoną kartkę. Między słupkami stanął Maciej Dulewicz, dla którego był to drugi występ w II lidze, a Gwardia przez ponad połowę meczu musiała walczyć w "10".

W tym momencie było już 0:1, gdyż w 33. min arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką Norberta Dondery. Jedenastkę wykorzystał Mariusz Muszalik.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej okazji dla ROW-u, ale kolejne minuty należały do gospodarzy. Mimo osłabienia stworzyli kilka sytuacji pod bramką gości. W jednej z nich należał się Gwardii karny za zagranie ręką zawodnika z Rybnika. Gwizdka sędziego jednak nie było. Za to w 61. min Michał Szubert dośrodkował do Roberta Ziętarskiego, a ten głową doprowadził do remisu.

W tym momencie odżyły nadzieje kibiców, na powtórkę z niedawnego meczu z Wartą Poznań, gdzie grając w "10" Gwardia trzy razy obejmowała prowadzenie, by zremisować 3:3. Powtórki jednak nie było. W ostatnich 25. min spotkania goście niczym wytrawny bokser wypunktowali Gwardzistów. Piłkarze z Rybnika po kontratakach strzałami z bliskiej odległości nie dali szansy Maciejowi Dulewiczowi na skuteczne interwencje.

Już we wtorek (1 maja) Gwardia rozegra kolejny mecz. Będzie to zaległe spotkanie z 22. kolejki z Wisłą Puławy. Rozpoczęcie meczu na stadionie przy ul. Fałata o godz. 16.00.

Gwardia Koszalin - ROW 1964 Rybnik 1:4 (0:1)
0:1 Muszalik (34. karny), 1:1 Ziętarski (61.), 1:2 Spratek (68.), 1:3 Kalisz (85.), 1:4 Jaroszewski (87.).
żółte kartki: Poźniak - Dudzik.
czerwona: Hartleb (38. minuta).
Gwardia: Hartleb - Dondera (55. Szubert), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg (55. Stańczyk), Majtyka (39. Dulewicz), Ziętarski, Poźniak, Kwiatkowski (79. Karbowiak), Setla, Brzeziański.
ROW: Rosa (89. Łubik) - Krotofil, Jary, Kujawa, Kalisz, Dudzik (71. Janik), Spratek, Muszalik, Tkocz, Gojny (78. Koch), Musiolik (45. Jaroszewski).