Biskup Dajczak: - W święta podzielmy się miłością i dobrocią...

Biskup Dajczak: - W święta podzielmy się miłością i dobrocią [wideo]

Piotr Polechoński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

- Spróbujmy żyć prawdą o zmartwychwstaniu Chrystusa dłużej niż tylko do poniedziałku - mówił ksiądz biskup Edward Dajczak.
- Życzę pięknych świąt wielkanocnych oraz tego, abyśmy w ich trakcie usłyszeli Pana Boga i drugiego człowieka - mówił bp Edward Dajczak podczas czwartkowego spotkania z koszalińskimi dziennikarzami. Przedświąteczne spotkania koszalińsko - kołobrzeskiego biskupa z regionalnymi mediami to już tradycja. Bp Edward Dajczak za ich pośrednictwem złożył mieszkańcom diecezji świąteczne życzenia i poprosił wiernych o właściwe rozłożenie akcentów w świątecznym czasie.


- Ja w żadnej mierze nie chcę wyjść na przeciwnika robienia zakupów - mówił biskup. - Ale to nie są rzeczy najważniejsze. Dlatego proszę wszystkich wiernych o właściwe rozłożenie akcentów. Bo najważniejszy jest Bóg i czas poświęcony jemu oraz drugiemu człowiekowi. Sprzątajmy i róbmy zakupy, ale zakończymy je przed Wielkim Czwartkiem. A tego dnia włączmy hamulec, zwolnijmy ten codzienny pęd i nie dopuśćmy do tego, abyśmy te świąteczne dni zabiegali bez żadnej refleksji - przestrzegał duchowny.

Dodawał, że aby właściwie przeżyć świąteczny czas nie wolno go zawęzić do świątecznej niedzieli i poniedziałku, ale trzeba mieć świadomość, że dotyczy on całego Wielkiego Tygodnia. - Dni, które go tworzą, są spinane przez bożą miłość. Taką, która przebacza. To Chrystus pokazuje nam, że wydobyć się z poczucia krzywdy, która jakże często towarzyszy nam przez długie lata, możemy tylko przez miłość i przebaczenie - podkreślał. Biskup Dajczak zaapelował też, aby to, co najlepsze ze świątecznego czasu przedłużyć na kolejne dni. - Spróbujmy żyć prawdą o zmartwychwstaniu Chrystusa znacznie dłużej niż tylko do poniedziałku. Niech ta świąteczna atmosfera długo będzie dla nas bodźcem do czynienia dobra - podkreślał.

Zaapelował też, aby w czasie Triduum Paschalnego zwrócić szczególnie uwagę na gest umycia nóg. - To właśnie wtedy, gdy dwa tysiące lat temu wykonał go Jezus Chrystus, Bóg uniżył się i zszedł do ludzkiego poziomu. Bo Bóg szuka człowieka nieustannie, bez żadnych ograniczeń - dodawał biskup. Życzył też wszystkim mieszkańcom regionu, aby nadchodzące święta obfitowały w rodzinną atmosferę i dobre doświadczenia. - Niech każdy z nas spróbuje też pójść z Dobrą Nowiną między ludzi. Spróbujmy podzielić się dobrocią i miłością z każdym, kogo napotkamy - mówił na koniec biskup Dajczak.

Popularne na gk24:Komentarze (6)

Wszystkie komentarze (6) forum.gk24.pl

Polub nas na Facebooku

Czytaj Głos Koszaliński

Zdjęcia z Koszalina

Wideo z Koszalina

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Smaki Pomorza - głosuj na swoich kandydatów!

Smaki Pomorza - głosuj na swoich kandydatów!

60. Zawody Rowerkowe dla dzieci w Koszalinie! Trwają zapisy!

60. Zawody Rowerkowe dla dzieci w Koszalinie! Trwają zapisy!

Wejdź i zobacz co dzieje się na Pomorzu!

Wejdź i zobacz co dzieje się na Pomorzu!